Tajomstvo krásnej pleti

Vedeli ste o tom, že koža, jeden z našich najdôležitejších orgánov, váži skoro 3kg? Slúži ako perfektný ľudský obal. A práve preto sa o ňu musíme starať najlepšie, ako vieme.

Každá žena túži po bezchybnej pleti. Ako ju však docieliť je častokrát záhadou. Preto vám prinášame zopár krokov, ktorými docielite okúzľujúcu pleť v každom veku.

Hydratácia

Voda, voda, voda. Chcete mať krásnu bezproblémovú pleť? Pite vodu. Najideálnejšie v ranných hodinách. Prijímanie dostatočného množstva vody vám zaručí ohromujúcu pleť a zároveň dáte stopku vlčiemu hladu. Lebo, ako sa hovorí, hlad je len prezlečený smäd. Ak sa vám ťažko pije, vyskúšajte kreatívne alternatívy. Dajte si do pohára uhorku či mätu. Jeme predsa očami, v tomto prípade pijeme očami.

zdroj: pixabay.com

Čistenie a ochrana
Kľúčom k úspechu, ako mať zdravú pleť, je dôkladné čistenie. Vyhoďte si z hlavy kombináciu mydla a vody. Vždy si dajte záležať na tom, že sa pred spaním odlíčite. Vhodná je kvalitne vybraná micelárna voda. Následne prekrvíte tvár tým, že si ju umyjete čo najstudenšou vodou. V prípade potreby, minimálne raz do týždňa, by ste mali využiť aj čistiacu masku alebo peeling. Posledným krokom je hydratačný krém. Aké produkty stoja za vyskúšanie? Produkty, ktoré skvelo hydratujú pleť, sú bezpochyby ružová voda, argánový a ricinový olej a krémy obsahujúce retinol.

Efektívna je aj tvárová gymnastika.

zdroj: pixabay.com

Výživa
Okrem dostatočnej hydratácie či starostlivosti, je veľmi podstatným bodom výživa. Aké potraviny jesť a čomu sa vyhýbať? Určite vám odporúčame konzumovať čo najviac ovocia, zeleniny, strukovín, orechov, celozrnných výrobkov, morských živočíchov, za studena lisované oleje či naturálnu ryžu.

Skvelé je aj červené víno, ktoré vďaka fytoestrogénom podporuje tvorbu kyseliny hyalurónovej.

Čomu sa naopak vyhýbať? Fajčeniu, nedostatočnému spánku, zlej ochrane pred slnkom, nedostatku vody a zlej diagnostike pleti!

Diagnostika pleti
Máte vrásky, akné, póry, mastnú alebo suchú, či citlivú pleť? Veľakrát sa v tom my, ženy, samy strácame.

Renáta Hubinská

Vtedy nastáva ten správny čas, keď treba vyhľadať odborníka, ktorý nás nasmeruje na tú správnu starostlivosť.

Jednou z nich je nezávislá kozmetická poradkyňa Oriflame Renáta Hubinská. Na diagnostiku pleti využíva prístroj API, pomocou ktorého zistí jej nedostatky a potreby. V servisnom bode Oriflame na Coboriho 2 (za Mestským úradom) si u nej môžete prísť diagnostiku pleti vyskúšať na vlastnej „koži“. Prístroj API analyzuje až 7 kľúčových parametrov pleti, a to hydratáciu, kožný maz, póry, melanín, akné, vrásky či citlivosť. Po diagnostike si môžete následne užiť aj krátke pleťové ošetrenie luxusnými produktami. Nezabúdajte na to, že dôkladná diagnostika je jedným z najdôležitejších krokov k získaniu krásnej pleti.

Televízia Nitrička

Forgot Password