6 krokov ako sa stať šarmantnou

Zaujíma sa o kultúru, vedu či politiku. Neustále mešká a vždy má na práci niečo nesmierne dôležité. Na rande sa vyberie nenamaľovaná, zato keď vybehne v nedeľu do pekárne, nezabudne si narúžovať pery, veď čo ak by náhodou niekoho stretla? Reč je o najšarmantnejších ženách sveta, o Francúzkach.

Prinášame vám 6 najdôležitejších krokov k tomu, aby ste sa stali šarmantnou, a to aj bez toho, aby ste boli Francúzka.

Vlasy
Vsaďte na prirodzenosť a jednoduchosť. Žiadne zložité výčesy, v prirodzenosti je krása. Podstatné je, aby ste si vlasy udržiavali vždy čisté a aspoň učesané. Nech sú čo najviac prirodzené. Zoberte si príklad z Francúzok. Nikdy nenosia komplikované účesy a neprirodzené farby sú pre ne tabu. Vlasy si farbia len v otieňoch svojej prirodzenej farby. Peroxidovú blondínku vo Francúzsku nenájdete, a keď áno, určite je to cudzinka. O tom, ako sa správne starať o vlasy sa dočítate v článku Dokonalá koruna krásy.

Pleť
Zdravá pleť je základom pre dobrý pocit. Verte, že vôbec nemusíte používať extrémne množstvo drahých prípravkov, ktoré sú na trhu. Stačí, keď si nájdete jeden, ktorý vyhovuje vašej pleti. Vyhnite sa hrubím nánosom make-upu, ktoré skrývajú akné. To sa už dávno neností. Radšej jej doprajte starostlivosť. Pite veľa vody, jedzte veľa zeleniny, snažte sa do tela dostať čo najviac vitamínov. Udržujte si pleť hydratovanú a vláčnu. Viac informácii sa dozviete z článku Tajomstvo krásnej pleti.

zdroj: pixabay.com

Učte sa
Čítajte, komunikujte, začnite opäť študovať. Jedna šarmatná dáma musí byť sčítaná. Nemusí, ale mala by byť. Knihy vám napomáhajú k tomu, aby ste v každej situácii vedeli konverzovať o rôznych témach. Zvyšujú vám slovnú zásobu, otvárajú brány k novým priateľstvám. Snažte sa prečítať aspoň jednu mesačne, to zas nie je až taká tragédia. Skúste si vybrať z kníh, ktoré vám odporúča naša redakcia.

Aktívny životný štýl
Verte, že nik nemá rád lenivcov. Preto sa snažte žiť aktívne, navštívte fitko alebo skúste iný šport, ktorý by vás zaujímal. Nájdite si čas sama pre seba, choďte na kávu s priateľmi. Zájdite si do kina, divadla či na operu. Francúzky hovoria: „Kultúra je ako zdravá strava, prospieva pleti a dodáva jej ružový nádych”.

zdroj: pixabay.com

Šatník
Čo v šatníku Francúzky nikdy nenájdete? Rozhodne žiadnu teplákovú súpravu, oblečenie z nylonu a umelých materiálov. Ďzínsy s dierami? V momente by ich poslali do Bollywoodu. Nepozerajte sa na kvantitu ale na kvalitu. Nechcete predsa vyzerať ako halda iných žien. Ak nemáte peniaze na originálne kúsky, navštívte sekáče. Neverili by ste, aké perfektné kúsky sa tam dajú nájsť. Okrem jedinečnosti budete aj eko. Tým, že zvolíte nákup odevov z druhej ruky, redukujete odpad a záťaž planéty. Práve “fast fashion”, alebo ak chcete rýchla móda, je ten najneetickejší a najšpinavší priemysel sveta.

Parfém
Jedna z najvýznamnejších Francúzok Coco Chanel povedala: „Parfém je neviditeľný, ale potrebný, a nenahraditeľný módny doplnok. Avizuje, že žena prichádza, zároveň pripomína, že už odišla”. Francúzky zastávajú názor, že žena si má nájsť parfém ešte pred tridsiatkou a má ho používať ešte minimálne ďalších tridsať rokov. Ešte nemáte vybraný ten “svoj”? Určite navštívte internetovú stránku yodeymaparis.sk, kde si môžete vybrať spomedzi množstva krásnych vôní.

Televízia Nitrička

Forgot Password