7 úhlavných nepriateľov zdravej pleti

Šarmantná Coco Chanel povedala: ,,Žena v devätnástich môže byť rozkošná, v dvadsiatich deviatich podmaňujúca. Ale až ako tridsať deväťročná je absolútne neodolateľná. A staršia ako tridsaťdeväť nebude ani jedna, ktorá už raz neodolateľná bola.”

O tom, ako sa starať o pleť, sa dočítate v článku Tajomstvo krásnej pleti. Chcete vedieť, ktorým zlozvykom sa naopak veľkou obkľukou vyhnúť? Nech sa páči.

Fajčenie, najhoršia neresť
To sa týka aj pasívneho fajčenia. Okrem toho, že škodí vášmu telu, spôsobuje starnutie pleti. Fajčenie môže spomaliť, alebo úplne zastaviť tvorbu kolagénu a elastínu, čo vedie k predčasnej tvorbe vrások.

Spánkový deficit
Poznáte frázu: ,,Prespi sa do krásy,” v tomto prípade ide o čistú pravdu. Patríte k nočným vtákom a do postele sa dostávate až po polnoci? Zle! Počas spánku sa vo vašom tele vytvára hormón somatotropín, ktorý regeneruje kožné tkanivo. Obnova buniek prebieha osemkrát rýchlejšie ako počas dňa.

zdroj: pixabay.com

Nedostatočná SPF ochrana
Skutočne nie je dôvod, aby ste sa báli každého lúča. Stačí, keď si obstaráte hydratačný krém s SPF faktorom. Počas leta netrávte nekonečné hodiny na slnku. Vyvarujte sa prílišnému opaľovaniu a nezabúdajte, pokožka okolo očí si žiada extra pozornosť.

Striedanie kozmetických prípravkov
Pleť si nevyžaduje nánosy všakovakých krémov. Snažte sa nájsť jeden, ktorý je “vyrobený” pre vás. Ak aj chcete zmeniť starostlivosť, zapamätajte si, že kožné bunky majú 28-dňový životný cyklus. Výsledok používania akéhokoľvek prípravku sa vám na pleti ukáže až po dvoch či troch mesiacoch.

Stres
Aké sú prejavy vystresovanej pleti? Kruhy pod očami, akné, vyrážky, začervenaná pleť, rôzne kožné problémy, suchá až šupinatá pleť a v neposlednom rade vrásky. Účinným antistresovým mechanizmom je meditácia, joga alebo akýkoľvek druh športu.

Slabá hydratácia
Našu pokožku tvorí viac ako 1,6 biliónov buniek. Pre ich správnu funkciu im musíme dožičiť dostatočné množstvo vody. Dehydratáciu pokožky tiež spôsobuje chlad či zima, znečistený vzduch, UV žiarenie, alkohol, niektoré druhy liečby aj agresívne čistiace kozmetické prípravky.

Kozmetická sada ORIFLAME

Zabúdame na telo

Okrem tváre nesmieme zabúdať na starostlivosť o pokožku na zvyšku nášho tela. Vynikajúcou alternatívou sú produkty Be Merry od Oriflame, ktoré vás očaria zmyselnou vôňou vanilky a škorice. Pleť zanechávajú nádherne jemnú, hladkú a voňavú.

Televízia Nitrička

Forgot Password