Štartuje 8. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže Rodina bez cigariet

Občianske združenie Rodina a Spoločnosť organizuje v školskom roku 2019/2020 už 8. ročník výtvarnej súťaže Rodina bez cigariet.

Výtvarná súťaž je určená pre žiakov základných a umeleckých škôl z celého Slovenska. Ich žiaci sa môžu do súťaže zapojiť od 1. novembra 2019.

Hlavným cieľom organizátorov je propagovať Národnú protidrogovú stratégiu Slovenskej republiky a poukázať na závažný problém užívania návykových látok medzi čoraz mladšou skupinou detí.

Mládež môže vytvoriť výtvarné diela zamerané na témy zdravého životného štýlu, spôsobu trávenia voľného času a prezentáciu negatívneho postoja k fajčeniu a k iným návykovým látkam.

zdroj fotky: facebook Rodina bez cigariet

Súťaž Rodina bez cigariet sa organizuje v dvoch kategóriách. Prvou je celoslovenská umelecká kategória, kde o víťazoch rozhoduje odborná komisia. Druhou je celoslovenská internetová kategória. Ide o internetovú súťaž, ktorá je zameraná na propagáciu projektu, kde o víťazovi rozhoduje verejnosť v internetovom hlasovaní. Hlasovanie bude prebiehať na webovej stránke www.rodinabezcigariet.sk. Vecné ceny dostane v každej kategórii prvých desať miest.

„V tomto ročníku je opäť pripravené veľké množstvo výherných cien – telefóny, powerbanky, USB disky, tričká s potlačou vlastnej práce a mnohé ďalšie. Presné pravidlá a bližšie informácie o súťaži si záujemcovia môžu pozrieť na našich webových stránkach alebo na facebookovom profile Rodina bez cigariet,“ vysvetľuje organizátor súťaže občianske združenie Rodina a Spoločnosť.

Súťaž je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva SR v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít pre rok 2019.

Uzávierka súťaže je 11. januára 2020.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password