S aplikáciou Mesto v meste sa vrátite do starej Nitry

Bavia vás staré fotografie, vďaka ktorým vidíte, ako Nitra vyzerala kedysi? S responzívnou aplikáciou Mesto v meste sa môžete vrátiť aj do minulého storočia.

Vyskúšať ju môžete na mobile a tablete, podmienkou je udelenie prístupu k polohe zariadenia a ku kamere. Zariadenie by tiež malo disonovať gyroskopickým senzorom, bez neho bude aplikácia fungovať v obmedzenom režime. Na webe mestovmeste.sk môžete funkčnosť svojho zariadenia vyskúšať.

Web Mesto v meste pripomína, že Nitra je už takmer 30 tisíc rokov nepretržite obývaná a s tým súvisí aj bohatá história.

Pribina, Konštantín a Metod, Nitriansky hrad a Kluchov palác so sochou Atlanta – inak známeho pod menom Corgoň sú jedni z najvýraznejších dominánt dejinných a archetiktonických udalosti minulej Nitry. „Nitra – to sú ale aj nové štvrte a sídliská, ulice a cesty, parky a parčíky, reliéfy a sochy, sú to aj nové moderné budovy, upravené priestranstvá, podniky a závody,“ dodáva Turistické informačné centrum, z ktorého podporou aplikácia vznikla. Aktuálne ponúka 5 checkpointov: Svätoplukovo námestie I., Svätoplukovo námestie II., Krížna a Československej armády, Divadelné námestie a Na Vŕšku. „Nájdi si svoj checkpoint, postav sa na to miesto a zobrazí sa ti dávna Nitra…,“ uvádza webstránka Mesto v meste.

Okrem dobových fotografií sa dozviete aj historické záujímavosti a súvislosti.

foto: NH

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password