Registrácia Ukrajincov sa presunie na Agrokomplex. Potrební sú ďalší dobrovoľníci

Pomáhať budú s registračným procesom aj s ubytovávaním na strednej škole.

foto ilustračná: Ozbrojené sily SR

Nitrianska cudzinecká polícia vzhľadom na nápor prichádzajúcich Ukrajincov čiastočne presunie svoje pracovisko spod Kalvárie na výstavisko Agrokomplex. Veľkokapacitné registračné centrum sa bude nachádzať v priestoroch press centra a bude určené iba pre odídencov z Ukrajiny a ich rodiny. „Keďže sa centrum bude nachádzať mimo výstavných priestorov, organizáciu výstav a podujatí to nijako neovplyvní,“ informoval Agrokomplex.

„V Nitre sa od pondelka 21. marca 2022 otvára Registračné centrum pre utečencov z Ukrajiny,“ uvádza Nitrianska diecéza, ktorá zverejnila výzvu pre dobrovoľníkov.

Dobrovoľníci, ktorí majú záujem, budú pomáhať pri prijímaní v registračnom centre na Agrokomplexe a tiež pri hromadnom ubytovávaní v Strednej odbornej škole veterinárnej v Nitre na Šindolke. Záujemcovia sa majú hlásiť prostredníctvom emailu hovorca@nrb.sk zaslaním mena, emailovej adresy a telefónneho čísla. Podmienkou je vek aspoň 18 rokov, bezúhonnosť a dobrý zdravotný stav. Dobrovoľníci budú potrební aj počas nočnej služby.

„Služba v Registračnom centre od 8.00 hod do 20.00 hod. denne bude obnášať usmerňovanie utečencov a poskytovanie informácií a pomoci počas registračného procesu,“ uvádza biskupstvo.

Na veterinárnej škole bude úlohou dobrovoľníkov usmerňovať ubytovávaných utečencov, teda väčšinou matky s deťmi, pri pobyte v školských priestoroch a pri stravovaní, ale tiež komunikovať s deťmi.

Dobrovoľníci budú mať zabezpečenú stravu. Výhodou je ovládanie ukrajinského jazyka.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password