Regionálny úrad vydal ďalšie sprísnenie opatrení pre Nitriansky okres: Omše len cez obrazovku

Nové opatrenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre sú platné od dnes 22. decembra pre okresy Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce.

foto ilustračné (pixabay.com)

Nová vyhláška hovorí o zákaze pre všetkých prevádzkovateľov zariadení verejného stravovania. Presnejšie ide o reštaurácie, pohostinstvá, bary, cukrárne, kaviarne, kasína, herne, prevádzky ambulantného predaja a pod. Tie majú od dnes 22. decembra 2020 zakázaný predaj alkoholických nápojov na priamy konzum aj odber so sebou.

Podľa Kataríny Tinákovej, riaditeľky RÚVZ Nitra, stále platí aj zákaz organizovať firemné a akékoľvek posedenia s jedlom a nápojmi.

Pôvodne bol vydaný dekrét, v dôsledku ktorého mohli kňazi vo vybrané sviatočné dni slúžiť až štyri omše denne, aby sa znížilo riziko zhromažďovania väčšieho počtu osôb na jednej sviatočnej bohoslužbe. V ostatné dni mali omše prebiehať za sprísnených kapacitných podmienok. Piaristický kostol sv. Ladislava v Nitre dokonca ponúkol veriacim možnosť rezervovať si miesto v kostole.

Na základe aktuálnej vyhlášky však boli omše pre verejnosť zrušené úplne.

foto: NH

Podľa Biskupstva Nitra sa zakazuje aj spovedanie a individuálne návštevy kostolov, „pričom bohoslužby môžu byť vykonávané iba za účasti celebranta s nevyhnutnou asistenciou za účelom zabezpečenia online vysielania,“ dodáva diecéza. Online prenosy bohoslužieb môžete sledovať aj prostredníctvom Televízie Nitrička.

Samozrejme, pokračuje aj zákaz organizovania trhov a búrz, aj s prípravou a ambulantným predajom nápojov, jedál či potravín na priamy konzum. Všetky zmeny vychádzajú zo zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie. Verejné omše sú zakázané aj v okresoch Trenčín a Bánovce nad Bebravou.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password