Regionálny úrad opäť spustil odberné miesto pre AG testy

V Nitre sú teraz v prevádzke 4 bežné odberné miesta, ktoré sú k dispozícii aj mimo víkedových plošných kôl okresného testovania. Priamo cez objednávkový systém má okres v prevádzke jedno miesto.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Nitre

Regionálny úrad verejného zdravotníctva informoval, že opäť spúsťa bežnú prevádzku odberného miesta (OM) určeného pre antigénové testovanie v priestoroch areálu RÚVZ Nitra. V prípade potreby tak môžete absolvovať testy aj mimo plošného okresného testovania, ktoré bude v Nitre pokračovať od 15. do 17. januára a od 22. do 24. januára.

OM bude k dispozícii vždy dva dni v týždni – v pondelok a v stredu od 8.00 do 11.00 hod.

Okrem toho v Nitre zostávajú otvorené ďalšie tri OM, ktoré testy vykonávajú v pracovné dni, teda od pondelka do piatku. Rozhodujúce sú na týchto miestach vaše poradie, resp. časenky.

zdroj: MZ SR

V Okrese Nitra sa nachádza aj OM, na ktoré sa môžete prihlásiť prostredníctvom objednávkového systému. Prevádzka funguje na Hlavnej 34 vo Vrábľoch od 10.00 do 18.00 h. Toto OM má otestovať len vopred objednaných ľudí. „Vo formulári si občan môže vybrať preferovaný dátum a miesto vyšetrenia. Po zadaní preferovanej kombinácie zobrazí informácia o dostupnosti termínov. Po odoslaní žiadosti mu príde SMS s prideleným COVID-19-PASSOM a presným miestom a časom jeho antigénového testovania. Po otestovaní príde občanovi SMS s výsledkom. V prípade pozitívneho výsledku je o tomto informovaný aj príslušný Regionálny úrad verejného zdravotníctva,“ vysvetľuje MZ SR.

Televízia Nitrička

Forgot Password