Nitrianski hasiči tento rok neobhájili titul na Majstrovstvách Slovenska vo vyslobodzovaní

Vo štvrtok 19. septembra sa na Radničnom námestí v Pezinku konal XI. Majstrovstiev SR vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel. Medzi súťažnými družstvami nechýbal ani nitriansky HaZZ.

Slávnostné otvorenie súťaže bolo o 8.30 a zúčastnili sa ho vzácni hostia: Ministerka vnútra SR Denisa Saková, prezident HaZZ Pavol Nereča, štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marián Saloň, primátor mesta Pezinok Igor Hianik a ďalší hostia.

Na súťaži sa zúčastnili hasiči z Galanty, Bratislavy, Žiliny, Zvolena a medzi súťažnými družstvami nechýbal ani nitriansky HaZZ. Príslušníci hasičských zborov súťažili vo vyslobodzovaní zakliesnených osôb z vrakov automobilov. Na vyslobodenie zranenej osoby používali hasiči reálnu hasičskú techniku a vecné prostriedky, ako počas bežného zásahu pri dopravnej nehode.

„Na XI. ročníku Majstrovstiev Slovenskej republiky vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel si zmeralo sily 8 družstiev z celého Slovenska. Na prvom mieste sa umiestnili a titul majstrov Slovenska získali hasiči z Kežmarku, ktorí dokázali zo stupienku víťazov po 4 rokoch zosadiť hasičov z Nitry a získali celkový počet bodov 455. Druhé miesto obsadili hasiči z Košíc s počtom bodov 449. Na bronzovej priečke sa umiestili hasiči z Nového Mesta nad Váhom so ziskom 430 bodov,“ informoval Michal Varga, krajský hovorca HaZZ v Nitre.

Na ôsmom mieste skončili hasiči z Okresného riaditeľstva HaZZ v Nitre, ktorí získali 317 bodov.

Cieľom súťaže bolo preveriť pripravenosť a vybavenie hasičských jednotiek na zvládnutie zásahov pri dopravných nehodách.

Pre jednotlivé súťažné družstvá boli pripravené rôzne scenáre dopravných nehôd, o ktorých družstvá neboli vopred informované. Modelové situácie boli porovnateľné s reálnymi podmienkami pri dopravných nehodách.

Počas časového limitu 15 minút na odbornosť a profesionalitu hasičov dozorovali rozhodcovia. Výkon súťažného družstva bol hodnotený na základe kritérii v troch oblastiach: taktika zásahu, technika vykonania zásahu a poskytnutie prvej pomoci.

zdroj fotiek: www.minv.sk

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password