Proti Covidu je v Nitrianskom kraji zaočkovaných 45 % obyvateľov

Veľkokapacitné centrá v kraji zostanú nasledujúci víkend zatvorené, počty záujemcov v čakárni klesajú.

Prvú dávku vakcíny proti koronavírusu v Nitrianskom kraji dostalo zataľ 45 % obyvateľstva. Kraj sa tak v miere zaočkovanosti zaradil oproti ostatným regiónom na 3. miesto. „Počet zaočkovaných 1. dávkou je 298 401 obyvateľov, druhú dávku vakcíny prijalo 281 476 obyvateľov,“ dopĺňa informácie Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK).

Záujem o očkovanie vo veľkokapacitných centrách klesá.

Počty záujemcov o očkovanie v čakárni Národného centra zdravotníckych informácií sú podľa Úradu NSK nízke, aktuálne sú preto zatvorené očkovacie centrá v Leviciach a Nových Zámkoch. Veľkokapacitné centrá v Štúrove a Šali sú premiestnené do priestorov polikliník. V prípade nitrianskeho centra bola znížená kapacita na 5 očkovacích kójí z dôvodu nízkeho počtu registrovaných záujemcov. „V prípade prepuknutia ďalšej vlny pandémie a podľa pokynov Ministerstva zdravotníctva SR je NSK pripravený všetky VKOC znovu otvoriť v plnej kapacite. Počas nasledujúceho víkendu 25. a 26. septembra nebude z dôvodu nedostatku očkovancov otvorené v kraji ani jedno VKOC,“ informuje Úrad NSK.

V rámci Nitrianskeho kraja sa očkuje aj v ambulanciách všeoecných lekárov a prostredníctvom výjazdových jednotiek, tie sú zabezpečené dvomi zmluvnými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti, nemocnicou Agel v Leviciach a spoločnosťou Medchir. Ostatní poskytovatelia výjazdovej služby zabezpečujú očkovanie len v zmysle zmluvy zo zdravotnými poisťovňami.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password