Ponuku víkendových podujatí rozširuje hlavne Noc múzeí a galérií. Pre cyklistov je program pripravený už dnes

Možnosti, ako stráviť blížiaci sa víkend, dopĺňa tradičné podujatie v Janíkovciach.

Víkend začne už v piatok, a to najmä pre cyklistov. Od konca marca majú v Nitre možnosť ísť aj na pešiu zónu. „Umožnili to výsledky dlhých rokovaní mesta a dopravného inšpektorátu. Dovtedy bol vjazd pre cyklistov zakázaný od 10. do 19. hod.,“ pripomína nitrianska radnica. 

Plánovaná diskusia o tom, či cyklisti patria na pešia zónu, sa bude konať dnes o 18. hodine pred Kultúrnym bodom bod.K7.

Diskusiu organizuje mesto v spolupráci s občianskym združením Rozbicyklujme Nitru! Moderátor Adrian Michalík sa bude zhovárať s primátorom Nitry Marekom Hattasom, dopravným inžinierom Radovanom Slávikom, Michaelou Hefkovou z občianskeho združenia Rozbicyklujme Nitru!, Mariánom Gogolom z Katedry cestnej a mestskej dopravy Žilinskej univerzity, Tomášom Peciarom z oddelenia správy komunikácií magistrátu hlavného mesta a s Jánom Roháčom, programovým manažérom Nadácie Ekopolis, ktorý sa zaoberá trvalo udržateľným turizmom a mobilitou.

Sobota bude o Noci múzeí a galérií.

Svoj program počas týždňa predstavila Nitrianska galéria, Ponitrianske múzeum, Slovenské poľnohospodárske múzeum a divadelnými prechádzkami aj Divadlo Andreja Bagara. „Európska noc múzeí sa realizuje pod patronátom Rady Európy. Podujatie má v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene, šírení informácií o kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov Európy, pri neformálnom vzdelávaní a kultivovanom oddychu,“ uvádza oficiálna webstránka slovenskej verzie podujatia.

Tradičná Fatimská sobota s púťou k dubu pri Janíkovciach.

Púť ku kaplnke Panny Márie Fatimskej Pri Dube v Janíkovciach pri Nitre sa uskutoční 14. mája. „Začne procesiou od farského kostola v Janíkovciach o 14.30 hod. a vyvrcholí slávnostnou sv. omšou pri Dube celebrovanou nitrianskym biskupom Mons. Viliamom Judákom o 16.00 hod.,“ informujú organizátori.

Víkend v nedeľu zakončí Ďakovný koncert na Nitrianskom hrade.

Ďakovný koncert Scholy Cantorum Kňažského seminára sv. Gorazda v Nitre začína o 16.30 h v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma. Na organe bude hrať Vladimír Kopec a dirigovať bude Zdenko Mravec.

Televízia Nitrička

Forgot Password