Nitrianska galéria pripravila program podujatia Noc múzeí a galérií

Nitrianska galéria organizuje podujatie celoeurópskeho charakteru od roku 2010. Okrem sprístupnenia výstavných priestorov do večerných hodín, sú pre návštevníkov pripravené rôzne iné podujatia počas celého dňa.

Nitrianska galéria (foto: nh)

V sobotu 14. mája si budú môcť návštevníci prehliadnúť výstavné priestory od 13. do 21. hodiny.

V Reprezentačných sálach je pripravená výstava Juraj Kollár – na palube. V Galérii mladých vystavujú diela Dávida Bátora, Natálie Šimonovej, Dominiky Škorvánkovej a Kristíny Záhorovej. Expozícia kurátora Omara Mirzu Medzi(m)estomtelom(a)krajinou v Salóne Nitrianskej galérie doplní vernisáž výstavy Akty X. a edukačná výstava Každodennosť vo Farebnej galérii.

Program o 17. hodine pokračuje v nádvorí meštianskeho domu na Samovej ulici besedou Dada Nagya s hostkou Zuzanou Husárovou.

„V rámci Noc galérií a múzeí 2022 v Nitrianskej galérii bude u nás literárna beseda! Povedie ju, ako inak, Dado Nagy a jeho prvou hosťkou bude ZUZANA HUSÁROVÁ. Tá má na svedomí jednu originálnu knihu, ktorej autorkou je tiež umelá inteligencia!“ upozorňuje galéria.

Návšteníci galérie sa budú môcť počas celého dňa zapojiť do súťaže Zaostri svoj zrak na umenie XI. Okrem toho budú počas celého dňa k dispozícii aj publikácie Nitrianskej galérie.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password