Strana Tím Kraj Nitra si zvolila predsedu a členov predsedníctva

Formálne má stranu viesť predseda, riadiť ju však má hlavne predsedníctvo.

zdroj: FB Tím Kraj Nitra – Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja

Podľa vyjadrenia primátora Nitry Mareka Hattas rozhodnutie založiť krajskú stranu Tím Kraj Nitra vzniklo približne pred trištvrte rokom. „Nebola to cesta, ktorou sme plánovali ísť. Bola to odozva na zmenu volebného zákona, ktorou sa nám niektorí politici snažili znemožniť kandidovať pod spoločným názvom,“ uviedol primátor na sociálnej sieti.

Strana posledné mesiace zbierala podpisy napríklad v Šali, Vrábľoch, Nových Zámkoch a Nitre. Napokon odovzdala hárky s 11 842 podpismi. Ustanovujúci snem sa konal nedávno v Leviciach.

„Tím Kraj Nitra nie je typická strana s parlamentnými ambíciami. Predmetom nášho záujmu sú lepšie mestá, obce a kvalitné spravovanie Nitrianskeho samosprávneho kraja,“ uviedla strana.

Za predsedu bol zvolený Marek Hattas, stranu má však viesť hlavne predsedníctvo.

Členkou predsedníctva za Levice sa stala Petra Števková a Vladimír Kuny, za Nitru Henrich Varga, Roman Ágh a Ladislav Mášik, za Šaľu Ivan Vlk a Robert Čibrik a za Vráble Michal Mudrák.

Kandidátka na primátorku Levíc Petra Števková, kandidát na primátor Levíc Viktor Németh a súčasný primátor Nitry Marek Hattas idú do jesenných komunálnych volieb pod hlavičkou alebo s podporou strany.

Televízia Nitrička

Forgot Password