Pozitivita klesá aj vo Vrábľoch. Krízový štáb mesta naďalej vyzýva k dodržiavaniu opatrení

Krízový štáb Vrábeľ schválil zverejnenie výzvy občanom mesta k dôslednému dodržiavaniu pravidiel.

foto ilustračné (zdroj: TV Nitrička)

Vráble spolu s Nitrou patria k dvom mestám nitrianskeho okresu. Počas uplynulých troch víkendov sa teda aj tu konalo antigénové testovanie obyvateľov. Značnú časť otestovaných tvorili „cezpoľní“. Vrábeľská radnica preto s cieľom dosiahnuť objektívnejšie výsledky skríningového testovania vyzvala minulý týždeň ľudí, aby antigénový test absolvovali v mieste svojho skutočného bydliska.

V treťom kole bolo testovaných 4709, z nich malo pozitívny výsledok 68 ľudí, čo predstavuje 1,44 %. Trvalý pobyt v meste má 3815 ľudí, 50 z nich bolo pozitívnych, čo predstavuje 1,31 %. Cezpoľných bolo tento raz 894, z toho pozitívne testovaných 18, čo predstavuje 2,01 %.

Krízový štáb Vrábeľ schválil zverejnenie výzvy občanom mesta k dôslednému dodržiavaniu pravidiel.

Obyvatelia sa majú pohybovať len v malej skupine rodiny alebo blízkych priateľov. Pred stretnutím s blízkymi by mali dodržať aspoň 7-dňovú izoláciu, nosiť rúško v interiéri aj v exteriéri, vyhýbať sa blízkemu kontaktu, nepodávať si ruky, dodržiavať hygienu umývaním rúk a dezinfekciu, často vetrať a pri práznaokoch ochorenia COVID-19 informovať blízkych a izolovať sa.

„Znižujte fyzický kontakt s bankomatom pomocou výberu a vkladu peňažných prostriedkov mobilom. Pokiaľ je fyzický kontakt s bankomatom nevyhnutný, používajte ochranné rukavice, antibakteriálny spray na báze alkoholu a umývajte si ruky s mydlom. Pri styku s čerpacou pištoľou použiť ochranné rukavice a vhodné prekrytie horných dýchacích ciest,“ radí krízový štáb mesta Vráble. Odporúča tiež, aby si obyvatelia v karanténe čakajúci na zásielku od kuriéra, umiestnili na schránku alebo vstupné dvere pripevnili lístok s textom „karanténa“.

Prehľad výsledkov testovania v meste Vráble za uplynulé 3 víkendy (zdroj: mesto Vráble)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password