Opatrenia sa uvoľňujú aj v nemocniciach: FN Nitra mení organizáciu testovania

Rutinné testovanie pacientov, ktorí prichádajú na akútne ošetrenie, je zrušené.

FN Nitra (foto: nh)

Ministerstvo zdravotníctva SR koncom minulého týždňa informovalo, že situácia s koronavírusom sa zlepšuje a nemocnice budú postupne prechádzať do štandardného režimu. Od mája sa mení aj organizácia testovania na Covid-19. Vzhľadom na to režim testovania v nitrianskej fakultnej nemocnici (FN Nitra) tiež prešiel zmenami.

Antigénové a PCR testovanie sa bude v prípade predhospitalizačných odberov a objednaných klientov cez korona.gov.sk vykonávať v pondelky, stredy a piatky od 7.00 do 10.00 hod.

V utorky, štvrtky, soboty a nedele sa testovanie vykonávať nebude

Od mája sa výrazne mení režim antigénového testovania.

„Ruší sa rutinné AG testovanie pacientov prichádzajúcich na akútne ošetrenie do nášho zdrav. zariadenia,“ informuje FN Nitra. Antigénového testovanie sa bude vykonávať len v prípade indikácie lekárom. Napríklad pri klinických príznakoch ochorenia Covid-19 a pri pozitívnej epidemiologickej anamnéze. Realizovať ho bude každé pracovisko samostatne vo svojej réžii na ambulancii, do ktorej je pacient odoslaný na vyšetrenie.

Od mája je mobilné odberné miesto pre antigénové testy vo fakultnej nemocnici v prevádzke od pondelka do piatka od 7. do 14. hodiny. MOM-ka je určená na testovanie za manipulačný poplatok v sume 12 eur.

„Od 1.5.2022 zrušenie triáže (s prevádzkou 24/7) pred Liečebným pavilónom,“ dopĺňa zoznam zmien FN Nitra.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password