Opatrenia sa dotkli aj kultúrnych podujatí. Ponúkame prehľad presunutých aj zrušených

Situácia na Slovensku ohľadom ochorenia COVID-19 sa nezlepšuje a prijaté boli mnohé opatrenia. Medzi inými aj zavedenie lock downu, ktorý by mal trvať dva týždne. Prinášame prehľad zrušených podujatí na najbližší víkend.


Festival Vysoké hory Nitra je podujatie, ktoré sa koná v Nitre už od roku 2006. Každoročne sa v novembri stretávajú stovky milovníkov hôr a cestovania, pre ktorých je vždy pripravená zaujímavá prehliadka filmov a prezentácií od viacerých hostí, osobností, horolezcov, cestovateľov, dokumentaristov či filmárov. „Pätnásty ročník festivalu Vysoké hory Nitra, plánovaný na 27. 11. 2021, sa vzhľadom na vyhlásený lockdown a prijaté opatrenia v tomto roku neuskutoční,“ informovali organizátori na svojej stránke.

Zdroj: Festival Vysoké hory Nitra (facebook)

Divadelné predstavenie Nádej zomiera posledná, ktoré sa malo konať 27. 11. v Divadle Andreja Bagara, je taktiež kvôli momentálnej situácii zrušené. Divadelná adaptácia minútových grotesiek maďarského autora Istvána Örkénya reaguje na udalosti, ktoré sa udiali za posledné mesiace. Hra obsahuje posolstvo, že aj napriek všetkým ťaživým situáciám sa dá na svet pozerať s humorom a ľahkosťou. „Dokonca, že prijať život taký, aký je, aj s jeho nevyhnutným koncom, vôbec nemusí byť také desivé, ako sa na prvý pohľad zdá,“ vyjadrili sa k hre na stránke divadla.

Podujatie CHANUKA – sviatok svetiel, ktoré sa malo uskutočniť 28. novembra o 16:00 v Synagóge je taktiež zrušené.

Ilustračný obrázok: pinterest.com

Medzi zrušenými podujatiami, ktoré sa mali odohrať tento víkend, patrí aj koncert FAT JAZZ BAND. Orchester sa skladá z deviatich členov a oživuje tradíciu hot-jazzu a swingu 20. až 40. rokov minulého storočia. Založil ho Ladislav Fančovič, jeden z najlepších súčasných slovenských klaviristov. Orchester hrá pôvodnú hot-jazzovú a swingovú hudbu, ktorá Vás prenesie do iného sveta, rozprúdi vo Vás krv a vráti Vás do doby noblesy, elegantných rób a horúcich večierkov.

Koncert sa mal odohrať 28. novembra o 18:00 na Vianočných trhoch, no aj tie sú kvôli aktuálnej pandemickej situácii zrušené.

Zdroj: mediahub.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password