Okres Nitra prechádza od budúceho pondelka do stupňa ostražitosti

Epidemická situácia na Slovensku sa opäť mení. Od pondelka 13. septembra nemalý počet okresov prejde zo voľnejšieho zeleného stupňa monitoringu do prísnejšej oranžovej fázy – stupňa ostražitosti.

Medzi tieto okresy bude patriť aj Nitra. Okres Rožňava pre výraznejšiu nepriaznivú situácia do prísnejšieho 1. stupňa ohrozenia (červená farba) prejde už zajtra 9. septembra.

Celkovo sa podľa Ministerstva zdravotníctva SR opatrenia zmiernia v 1 okrese a sprísnia v 43 okresoch.

Zelených bude od pondelka 22 okresov, oranžových 47, červených 10, k bordovým a čiernym zatiaľ nepatrí žiadny z okresov. V Nitrianskom kraji sa medzi zelenými budú nachádať okresy Komárno, Zlaté Moravce a Nové Zámky, k oranžovým sa pridajú Nitra, Levice, Šaľa a Topoľčany.

Kľúčové parametre tretej vlny koronavírusu podľa zverejných dát ukazujú očakávané zhoršenie situácie.

Kým minulý týždeň bolo v súvislosti s Covidom zaznamenaných 50 príjmov do slovenských nemocníc, tento týždeň počet príjmov stúpol na 77. Hospitalizovaných je celkovo 126 pacientov, čo predstavuje oproti minulému týždňu nárast o 80 %. Ventilovaní boli 4 pacienti, aktuálne pľúcnu ventiláciu vyžaduje zdravotný stav 10 pacientov. S oficiálne potvrdeným ochorením Covid-19 je v nemocniciach hospitalizovaných 108 pacientov, z toho 10 v Nitrianskom kraji. Za ostatné 2 týždne bolo 80 % Covid prípadov zistených medzi osobami, ktoré nie sú plne očkované.

Väčšina obyvateľov nad 12 rokov je už zaočkovaná. Zaočkované sú 2 382 833 obyvateľov, čo predstavuje 50,3 %. Na rade je 3. dávka.

Stále častejšie sa hovorí o 3. dávke proti ochoreniu Covid-19. Najskôr by ju mali dostať zdravotníci, klienti a zamestnanci centier sociálnych služieb, učitelia a zamestnanci škôl starší občania. Od štvrta 9. septembra sa proti ochorenia môžu očkovať aj deti od 5 do 11 rokov, pričom vakcinácia by mala byť schválen pediatrom alebo iným odborným lekárom.

Veľkokapacitné očkovacie centra v Nitrianskom kraji sa najbližší víkend neotvoria.

Informoval o tom Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja. Očkovacie centrá v Nitre, Šali, Leviciach, Nových Zámkoch a Štúrove zostanú v sobotu 11. 9. a v nedeľu 12. 9. zatvorené.

Televízia Nitrička

Forgot Password