Od dnes platia nové pravidlá: Respirátory a rúška ešte budeme potrebovať

Vyhláška priniesla aj zmenu režimu na hraniciach. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) pripomína, aby boli ľudia obozretní.

Od stredy 6. apríla sa menia pravidlá prekrývania horných dýchacích ciest. Doposiaľ sa rúška, respektíve respirátory mali nosiť nasadené aj v exteriéri, ak boli osoby z rozdielnych domácností od seba vzdialené menej ako dva metry. Táto povinnosť sa od stredy ruší.

„Naďalej však ostáva povinnosť nosiť respirátor na hromadných podujatiach ako v interiéri, tak aj v exteriéri,“ upozorňuje (ÚVZ).

Povinnosť nosieť respirátora zostáva aj vo všetkých interiéroch verejných budov, teda napríklad v úradoch, obchodoch, prevádzkach poskytujúcich služby, v budovách športových a kultúrnych podujatí, na pracoviskách a podobne.

Takisto zostávajú povinné vo vlakoch, autobusoch a inej hromadnej doprave či pri preprave s osobami, ktoré nie sú členmi spoločnej domácnosti, ako sú taxislužby, lanovky, vozidlá prepravujúce napr. pracovníkov do zamestnania alebo ubytovania.

Vyhláška priniesla ešte jednu zmenu, ktorá ruší doterajší režim na hraniciach.

„Zaniká tak povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby. Naďalej však odporúčame obozretnosť, sledovať svoj zdravotný stav a v prípade objavenia sa príznakov COVID-19 kontaktovať svojho všeobecného lekára, resp. pediatra,“ pripomína ÚVZ SR.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password