Obeťou COVIDU-19 sa stal vojak v zálohe. Pomáhal v nemocnici aj pri testovaní

S ťažkým priebehom ochorenia bojujú aj zdravotníci v prvej línii.

Jozef Horňák na fotke v strede (zdroj: fb Ozbrojené sily SR)

Jozef „Jou“ Horňák ochoreniu podľahol 1. januára 2021 vo veku 47 rokov. Počas pandémie patril k prvej línii, bojujúcej s koronavírusom. V minulosti pôsobil ako vojak v 12. mechanizovanom prápore v Nitre. Podľa kolegov z Ozbrojených síl SR: „Po odchode do zálohy pracoval v nemocnici a pomáhal v boji s pandémiou ako len vedel“.

V Nitre sa zúčastnil aj celoplošného testovania, kde odoberal vzorky.

zdroj: fb

OS SR vyjadrujú úprimnú sústrasť rodine a spomínajú na kolegu: „Joe ďakujeme ti za tvoju službu a dobro, ktoré si rozdával. Odpočívaj v pokoji kamarát“.

K strate kolegu – zdravotníka sa na vyjadril aj lekár Milan Kulkovský. Pripomína, že mnohí kolegovia sa počas práce a pri pomoci ľuďom nakazili a bojovali alebo stále bojujú s ťažkým priebehom ochorenia. „Každý z nás takého kolegu má. Niektorí sa medzi nás už nevrátia. Poslednou obeťou je Jozef z Nitry. Česť jeho pamiatke. Úprimnú sústrasť pozostalým. Všetkým nám, zdravotníkom, je to ľúto. Smútok a slzy sa nedajú zastaviť. Jozef je hrdina, jeden z mnohých skutočných hrdinov,“ dodal lekár a ľuďom pripomenul, aby dodržiavali nariadenia, pričom podľa neho nejde o strašenie: „Keď dieťaťu poviete, aby nevkladalo ruku do ohňa, strašíte ho? Nie. Chcete ho chrániť. Úlohou lekárov je ochrana ľudí“.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password