Občianske združenie pozýva na Jarné čistenie Boriny

Podujatia, ktorých cieľom je s pomocou dobrovoľníkov vyčistiť verejné priestory zelene, v Nitre pribúdajú.

foto ilustračná (pixabay.com)

Tradíciu jarného čistenia v Nitre doplní ďalšia upratovacia akcia. Po zoborských lesoch, kde dobrovoľníci vyzbierali 2 tony odpadu, sa bude upratovať aj na Borine. Akciu organizuje Občianske združenie PineHill Za lepšiu Borinu. Cieľom združenia je vytvorenie krajších miest pre odpočinok v Nitre.

Dobrovoľnícka udalosť bude prebiehať najbližší víkend od piatku 30. apríla do nedele 2. mája.

„Prejdime sa po lese a vyzbierajme všetko, čo tam nepatrí. Pre záujemcov sú pripravené vrecia na odpad a jednorazové rukavice. Každý zúčastnený môže zaslať svoje ,úlovky‘ do správy,“ informujú organizátori. Vrecia, rukavice a kontajnery na odpad budú pripravené každý deň od 9.00 hod.

zdroj: FB podujatie Jarné čistenie Boriny

Podujatia, ktorých cieľom je s pomocou dobrovoľníkov vyčistiť verejné priestory zelene, v Nitre pribúdajú. Ako upozorňuje Nitrianske centrum dobrovoľníctva, výhodou podobných prác je to, že ich môžete vykonávať aj počas pandémie.

Tieto aktivity môžete podporiť tiež v rámci facebookovej skupiny Čistá Nitra. Verejná skupina, ktorá bola vytvorená len začiatkom februára 2021 už združuje viac ako 700 členov. „Upratovači“ majú tiež možnosť požičať si pracovné pomôcky, ako sú rukavice, vrecia či kliešte.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password