Nitru čaká bohatý víkend podujatí: Kultúru doplní nočná cyklojazda aj kalvárska púť

Najbližšie dni bude v Nitre naozaj z čoho vyberať. Okrem tradícií bude víkend patriť aj letným kinám.

foto: NH

Československá klasika, nemecká dráma aj slovenská road movie v Afrike

S letnými kinami sa v Nitre roztrhlo vrece, je len na vás, ktoré si vyberiete. Na Dieloch si môžete zaspomínať na Milana Lasicu vo filme z roku 1986 Utekajme, už ide! Či sa dvom nemeckým rodinám z Východného Nemecka podarí utiecť za hranice a pred štátnou bezpečnosťou pomocou domácky zostrojeného balóna sa dozviete na Klokočinských kultúrnych večeroch, ktoré dnes o 20.30 h pokračujú premietaním filmu Balón. Motorkársky film Afrika na pionieri o putovaní piatich Slovákov naprieč divočinou ponúkne o 21.00 h letné kino v gotickej priekope Nitrianskeho hradu, pričom stále môžete využiť aj možnosť výstupu a vyhliadky z katedrálnej veže.

Cyklisti sa stretávajú o 21.00 h na Svätoplukovom námestí, odkiaľ štartuje hromadná nočná cyklojazda večernou Nitrou. Športuchtiví sa stretnú aj v sobotu vo vonkajšom športovom areáli za halou SPU, kde bude od 9.00 do 18.00 h prebiehať Nitra Summer Jam 2021.

Nočnú oblohu však môžete sledovať aj s vyloženými nohami, počas týchto dní totiž vrcholí takzvané padananie hviezd, presnejšie perzeíd.

Foto: Pixabay.com

Piatkový večer ponúkne divadlo a koncerty

V rámci Nitrianskeho kultúrneho leta sa bude o 18.00 h na pešej konať vystúpenie Divadla pod balkónom s predstavením Tri rozprávky a o 19.30 h tu vystúpi Nitriansky komorný orchester.

Víkend v znamení hodovo-dožinkových tradícií

Obnovená tradícia bude už tretí rok prebiehať na nitrianskej Kalvárii. V centre mesta – na pešej zóne a Svätoplukovom námestí je pripravený kultúrny program s dožinkovým sprievodom, jarmokom a stánkami s občerstvením. „Nedeľa je dožinková, aj keď dopoludnie bude spojené ešte aj s hodmi, pretože sa bude konať tradičná mariánska púť na Kalváriu. Takže prvá časť nedeľného programu bude duchovná. Popoludní už bude dožinkový program vrátane sprievodu. Bude orientovaný skôr na prezentáciu folklóru v jeho pôvodnej podobe, ale aj v modernejších alternatívnych hudobných žánroch,“ uviedol pre TASR viceprimátor Nitry Daniel Balko.

Plážovú párty si aj bez ozajstnej pláže užijete na Chrenovej

„Slnko, piesok, voda, hudba, tanec, hry a zábava. Zahráme si plážový volejbal, mini futbal, ringo, šach, americký futbal a kto bude ešte stále vládať, vyblázniť sa môže na aquazorbingu a nafukovacom skákacom pirátov,“ sľubujú organizátori Beach party Tormošani, ktorá sa bude v sobotu 14. 8. od 14.00 do 23.00 h konať na dopravnom ihrisku Chrenová I.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password