Nitrianske hody a dožinky ponúknu bohatý víkendový program

Obnovenú tradíciu hodov a dožiniek v Nitre oslávime tretíkrát.

foto: Hody a dožinky 2019 (archív TV Nitrička)

August sa tradične spája s ukončením žatevných prác, v Nitre si toto obdobie pripomenieme dožinkami. Stred augusta sa však v Nitre spája aj s hodami, ktoré sa viažu k Sviatku nanebozvatia Panny Márie. Sviatku je zasvätený kalvársky kostol, preto sa aj tento rok bude na nitriaskej Kalvárii konať púť k Matke Božej.

V sobotu 14. augusta – počas hodového dňa – bude centrum diania na kalvárskom kopci, kde je v programe viacero aktivít pre pútnikov aj rodiny s deťmi.

„Popoludní bude dianie v meste orientované najmä na pešiu zónu, kde sa od 13.00 hodiny začne hodový a dožinkový jarmok a potrvá až do nedeľného večera,“ informuje nitrianska radnica. Na Svätoplukovom námestí nájdete pripravené stánky s jedlom, návštevníci môžu zavítať aj do vínneho stanu. Sobotný program doplnia koncerty v rámci Nitrianskeho kultúrneho leta. „Popri workshope tvorivej recyklácie s DOMOF Creativity sa na pódiu predstavia Playground a Pikoschky,“ dopĺňa mesto Nitra.

Nedeľa 15. augusta bude venovaná dožinkom, ktoré symbolizujú koniec žatvy.

Vystúpia Spevácka skupina Senior Matičiar Nitra, Detský folklórny súbor Zbežanček zo Zbehov, Folklórny súbor Kepežďanka z obce Hájske, Folklórny súbor Jelenčan z Jelenca a Dychový koncert ZUŠ J. Rosinského v Nitre. „Slávnostný dožinkový sprievod povedie cez pešiu zónu a vyvrcholí večerným programom,“ uvádza radnica. Od 19.00 hod. budú na námestí koncertovať kapely Slovak Tango a Iconito.

zdroj: mesto Nitra

Televízia Nitrička

Forgot Password