Nitrianska nemocnica videom podporila očkovaciu stratégiu

Fakultná nemocnica v Nitre sa pridala k očkovacej stratégii. Personál vyjadruje, ako pandémia zasiahla nemocnicu a apeluje na verejnosť, aby využila možnosť, dať sa zaočkovať.

foto: FB FN Nitra

K najviac skúšaným nemocniciam na Slovensku počas druhej vlny pandémie koronavírusu patrila aj Fakultná nemocnica v Nitre. Pre zdravotníkov a ďalších zamestnancov bolo najťažšie vianočné obdobie a zimné mesiace december, január i február. Nemocnica súhlasí s tým, že štandardné poskytovanie zdravotnej starostlivosti bolo výrazne zasiahnuté, čo už nechce viac zažiť. „Osem štátnych koncových nemocníc a dva národné ústavy, vrátane tej našej, sa rozhodli pripojiť k verejnej podpore vakcinácie proti COVID-19,“ uvádza nitrianska nemocnica.

Zamestnanci nemocnice vo videu vysvetľujú, prečo je dôležité podstúpiť očkovanie proti ochoreniu Covid-19. Celé video si môžete pozrieť tu.

zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

„Kto zažil druhú vlnu Covid pandémie vo Fakultnej nemocnici v Nitre, vie, že ďalšiu vlnu dopustiť nemôžeme, cestou je vakcinácia,“ vraví riaditeľ nemocnice Milan Dubaj.

„Ako dlhoročný zamestnanec fakultnej nemocnice som sa osobne stretla s Covidom a viem, čo to obnáša. Jediné východisko, aby sa táto situácia upokojila, vidím v očkovaní,“ pridáva sa upratovačka Veronika Mikulášiková. Internista Lukáš Turček vysvetľuje, že očkovať sa dal, aby ochránil svojich blízkych. Tým, ktorí sa neplánujú dať očkovať, praje veľa zdravia v prípade ďalších vĺn pandémie. K podpore očkovacej stratégie sa pridali aj neurológ Branislav Veselý, námestníčka pre ošetrovateľstvo Melanie Beťková a lekárka z nitrianskeho urgentu Katarína Škorecová Bírová: „Prosím vás, nedovoľte, aby sme museli opäť prežiť to, čo sme prežívali na prelome rokov 2020 a 2021,“ znie v závere videa.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password