Grantový program Nitra pomáha Ukrajine je dočasne uzatvorený

Nitrianska komunitná nadácia (NKN) dočasne neprijíma nové žiadosti o grant.

foto ilustračná: pixabay.com

Nitrianska komunitná nadácia (NKN) uzavrela 4. kolo podpory projektov na pomoc Ukrajine. Celá vyzbieraná finančná čiastka zo zbierky na pomoc Ukrajine je prerozdelená medzi vybrané projekty a ďalšie čakajú na rozhodnutie o podpore. Každý z podporených projekov získal finančú pomoc v sume 500 €.

„V tomto čase preto už žiadosti o grant v grantovom programe Nitra pomáha Ukrajine dočasne neprijímame. Akonáhle budú vyzbierané ďalšie financie v rámci zbierky, o možnostiach novej podpory vás budeme informovať,“ uviedla NKN.

V 1. kole boli podporené projekty Diecéznej charity a Centra pre rodinu – Nitra. Išlo o sklad a prevádzkovanie miest určených na materiálnu pomoc. Počas 2. kola získalo finančnú pomoc OZ rodičov pri Centre voľného času, bod.K7 – Asociácia Divadelná Nitra, Hidepark – OZ Triptych a Zápasnícky klub Corgoň Nitra. Finančnú podporu získalo v 3. kole OZ Modergym.

V zatiaľ poslednom 4. kole o podporu žiadali autori projektu Spájame a pomáhame, ktorí sa stretávajú na pešej zóne v priestoroch Domof creativity. „S deťmi realizujú rôzne tvorivé umelecko-remeselné dielne, hru na hudobné nástroje, tanečné a pohybové aktivity. Grant použijú na nákup ďalších hudobných nástrojov, prípadne remeselného náradia,“ uvádza sa v anotácii k projektu.

Posledný podporený projekt má pomôcť kontinuálne zastrešiť výdajné a zberné miesto hmotnej pomoci pre odídencov z Ukrajiny, ktoré je zriadené v hale na Klokočine.

Týždenne miesto navštívi približne 400 ľudí, hmotnú pomoc za ten istý čas nosí asi 30 ľudí, strieda sa tu cca 20 dobrovoľníkov, medzi nimi aj ženy z Ukrajiny. „Grant bude použitý na kompenzáciu nákladov spojených s prevádzkovaním miesta (energie) alebo na personáne alebo iné náklady, napr. nákup hmotných potrieb, vybavenie výdajného miesta,“ dopĺňa NKN.

Televízia Nitrička

Forgot Password