Nitra ubytuje utečencov z Ukrajiny v bývalej budove školy na Levickej

Priestory na Levickej vedia podľa potreby flexibilne upraviť.

Pôvodne sa hovorilo možnosti ubytovať prichádzajúcich Ukrajincov v telocvičniach mestských škôl. Mesto od tohto plánu ustúpilo, aby nedochádzalo k obmedzovaniu hodín telesnej výchovy. Ľudí unikajúcich z krajiny vojnového konfliktu napokon ubytujú v bývalej budove strednej školy na Levickej ulici, ktorá je v súčasnosti nevyužívaná.

Priestory sú pripravené pre 150 až 180 ukrajinských odídencov z dočasným útočiskom.

Budova, ktorú niekoľko rokov využívala Súkromná stredná odborná škola ANIMUS, má samostatný vchod, oddelený od vedľajšej budovy strednej školy. „Levická poskytuje priestory, ktoré vieme flexibilne prispôsobovať ďalším vzniknutým potrebám – zriadenie školských tried, detských kútikov, alebo karanténnych priestorov,“ informuje mestský úrad.

foto: FB Mesto Nitra

Ako bod prvého kontaktu je v Nitre od začiatku utečeneckej krízy využívané centrum COMIN, ktoré sa z logistických dôvodov presťahovalo do budovy Centra voľného času Domino. Tu majú Ukrajinci dostávať prvotné informácie k pobytu.

Doklady si od 21. marca nevybavujú na cudzineckej polícii pod Kalváriou, ale v registračnom centre, ktoré bolo zriadené v press centre na výstavisku Agrokomplex. Registračné centrum, zriadené ministerstvom vnútra, je určené len pre Ukrajincov. Služby poskytuje 24 hodin, 7 dní v týždni. V apríli je na výstavisku naplánovaných viacero výstav, no podľa Agrokomplexu centrum pre odídencov nebude mať vplyv na pripravované podujatia.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password