Nitra pokračuje v očkovacej kampani. Ešte 131 ľudí a nikdy nebude patriť medzi čierne okresy

Očkovacia stratégia mesta Nitra začala minulý piatok 5. novembra, kedy bolo otvorené mobilné očkovacie miesto v Obchodnom centre (OC) Mlyny.

zdroj: mesto Nitra

Tento týždeň sa začalo očkovať aj na nitrianskych poliklinikách a nadchádzajúci víkend bude vakcinácia pokračovať vo vybraných kultúrnych domoch. Mobilné očkovacie miesta mesto Nitra zriadilo v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom.

Dnes a zajtra sa opäť očkuje v OC Mlyny od 10.00 do 18.00 hod. s obednou prestávkou medzi 13.00 a 14.00 hod.

Poliklinika na Klokočine očkuje v stredy od 7.00 do 13.00 hod., poliklinika na Chrenovej pondelky od 7.00 do 13.00 hod. V kultúrnych domoch (KD) očkovanie začína túto nedeľu. V KD Zobor bude vakcináca prebiehať 14. 11. od 9.00 do 16.00 hod., v KD Dražovce v pondelok 15.11. od 13.00 do 18.00 a v KD Janíkovce v utorok 16. 11. od 13.00 do 18.00 hod.

„Pandémia a s ňou súvisiace opatrenia ovplyvňujú život v našom meste už vyše roka. Zatvorené boli školy, kostoly, divadlá, galérie, športoviská, reštaurácie či kaviarne. Niekoľko mesiacov sme nevychádzali z domov, testovali sa, mali preplnené nemocnice. Takýto scenár už nikto z nás nechce zažiť! Už mesiace tu máme účinné riešenie a tým je vakcína,“ pripomína nitrianska radnica, ktorá chce prevziať kontrolu nad situáciou v okrese.

Očkovacia kampaň pokračuje. Mesto ponúka miestnym prevádzkam grafiku.

zdroj: mesto Nitra

Na kampaň je pripravená séria vizuálov. Vybrať si z nich môžu reštaurácie, bary, kostoly a kultúrne i športové podujatia. „Budeme radi, ak si inštitúcie a prevádzky, ktoré chcú Nitre pomôcť vyhnúť sa čiernej, stiahnu grafiku a uverejnia na svojich sociálnych sieťach,“ dodáva mestský úrad.

„Máme za sebou tri dni a podarilo sa nám podať vakcínu neuveriteľnému počtu 579 ľudí. Aktuálne nám k získaniu žolíka chýba zaočkovať 131 ľudí nad 50 rokov,“ zhodnotil situáciu na sociálnej sieti primátor Nitry Marek Hattas.

Podľa jeho slov však nejde o preteky v počte zaočkovaných, ale o ochranu zdravia a životov obyvateľov v Nitrianskom okrese. Registrácia na očkovanie nie je potrebná. Používajú sa vakcíny Comirnaty (Pfizer/Biontech) a jednodávková vakcína Janssen (Johnson&Johnson). K dispozícii je aj očkovanie 3. dávkou, potrebný je len občiansky preukaz a preukaz poistenca.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password