Nitra si putovnou výstavou pripomenie „Najväčšieho Slováka“

V roku 2019 získal titul „Najväčší Slovák“, čoskoro jeho život a pôsobenie predstaví výstava umiestnená na Mestskom úrade v Nitre. Generál Milan Rastislav Štefánik bude jej hlavnou témou.

foto: TV Nitrička

„Vo štvrtok o druhej popoludní sa v Nitre otvorí putovná výstava, ktorá predstaví všetky aspekty Štefánikovho pôsobenia. Nitra je prvým mestom, v ktorom sa táto výstava uskutočňuje,“ informoval hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

Za autorstvom výstavy Milan Rastislav Štefánik – Stopy života je Ružená Kormošov, odborné konzultácie doplnil Pavol Kanis. Rôzne oblasti života a pôsobenia Štefánika verejnosti sprístupnia vo štvrtok 22. júla vo vstupnej hale nitrianskej radnice. „Výstava bude umiestnená na Mestskom úrade do 31. augusta. Potom bude putovať do konca novembra v dvojtýždňových intervaloch po nitrianskych stredných a základných školách,“ uvádza sa v pozvánke.

Mestský úrad v Nitre (foto: NH)

Výstava bude otvorená za prítomnosti majora generála v. v. Petra Novotňáka, predsedu Spoločnosti M. R. Štefánika, Márie Gallovej, podpredsedníčky Spoločnosti M. R. Štefánika a Čestného predsedu Spoločnosti M. R. Štefánika Ing. Jána Tataru, predstaviteľov mesta Nitry ako aj zástupcov klubu Spoločnosti M. R. Štefánika v Nitre.

Televízia Nitrička

Forgot Password