Nemocnica na Zobori hľadá dobrovoľníkov

Nemocničné veraly si obliekli aj herci z nitrianskych divadiel.

foto ilustračná: unsplash.com

Nemocnice využívali pomoc dobrovoľníkov aj v predchádzajúcej vlne koronavírusu. Keďže nemocničné lôžka sa výrazne zaplnili i počas prebiehajúcej tretej vlny, dobrovoľníci môžu opäť pomáhať personálu. Aktuálne ich hľadá aj nitrianska Špecializovaná nemocnica sv. Svorada v mestskej časti Zobor.

Dobrovoľníci pomôžu na covidovom oddelení. Ich úlohou budú sanitárske práce.

„Vzhľadom na zhoršenú epidemiologickú situáciu a personálne problémy hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by pomohli pri starostlivosti o pacientov s ochorením Covid-19,“ uvádza nemocnica. Záujemcovia môžu zariadenie kontaktov emailom: vargova@snzobor.sk.

K dobrovoľníkom sa pridali aj herci z nitrianskych divadiel.

Marián Viskup a Andrea Sabová z Divadla Andreja Bagara (DAB) aj Martin Kusenda, riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka (SDKS) si obliekli overaly a išli pomáhať. Riaditeľ SDKS o svojej skúsenosti z covidovej ambulancie sa vyjadril na sociálnej sieti, pričom podľa jeho slov tam vládne ľudskosť, ochota, profesionalita a súdržnosť, pričom vďaka za prístup k súčasnej situácii patrí zdravotníkom aj kolegom vojakom.

Staré divadlo Karola Spišáka stihlo pred sprísnením opatrení uviesť premiéru Luskáčika, ostatný repertoár môžu diváci vidieť v online priestore. Aj Divadlo Andreja Bagara uviedlo premiéru muzikálu Jozef a jeho farebný zázračný plášť, premiéra ďalšej inscenácie Nádej zomiera posledná bola už len interná a na základe rozhodnutia o lockdowne boli zrušené všetky predstavenia do konca roka. Viac o situácii v divadlách sa dozviete v reportáži nižšie.

Televízia Nitrička

Forgot Password