Nemocnica musela akútne riešiť starostlivosť o COVID pozitívnych pacientov. Boli vydané príkazy na pracovnú povinnosť

Po nitrianskej fakultnej nemocnici sa v kraji dostala do akútnych problémov aj nemocnica v Leviciach. Z pracovného nasadenia vypadlo niekoľko zdravotníkov.

foto ilustračná: MZ SR

Koronavírus vyradil z práce internistov, lekárov zabezpečujúcich internistický urgent aj pneumológa, kritický stav je i medzi sestrami. Situácia je v nemocniciach už dlhodobo náročná, za posledný týždeň sa však v Leviciach výrazne zhoršila. „Nahradiť ich je vzhľadom na aktuálnu situáciu takmer nemožné,“ priznal riaditeľ nemocnice v Leviciach Ján Belanský. Počas víkendu sa konalo mimoriadne zasadnutie krízového štábu nemocnice so zástupcami Okresného úradu v Leviciach.

„Rozobrali sme všetky reálne návrhy riešenia, na základe našej spolupráce boli  rozposlané viaceré príkazy na povolanie do služby pre  ambulantných lekárov a sestry,“ uviedol riaditeľ.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Z karantény sa vrátili traja zdravotníci, pomáhať prišli ďalší dvaja ambulantní lekári ale iba jedna sestra. Okresný úrad dostal žiadosti o vydanie príkazov na pracovné povinnosti. „Touto cestou by som chcel preto vyzvať a zároveň poprosiť lekárov a zdravotné sestry o poskytnutie pomoci Nemocnici AGEL Levice, nakoľko súčasná situácia má veľký dopad na zdravie a životy obyvateľov okresu Levice a veľký dopad na zamestnancov Nemocnice AGEL Levice, ktorí sú dlhodobo vyčerpaní a nutne potrebujú pomoc, vyjadril sa k situácii Pavol Dlábik, prednosta Okresného úradu Levice.

Primátor mesta Ján Krtík pripomína, že zdravotnícke zariadenie poskytuje starostlivosť nielen pre mesto a okres, ale aj pre celý región.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Pre karanténu alebo COVID pozitivitu je mimo pracovnej činnosti približne 70 zdravotníkov, ďalších 46 je na PN z iných dôvodov. Aj levická nemocnica môže poskytovať len akútnu zdravotnú starostlivosť. Na troch ošetrovacích jednotkách vyčlenených pre COVID pozitívnych pacientov majú aktuálne približne 60 osôb.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password