Víkend v Nitre: V Kine Lipa, botanickej záhrade, Piaristickom kostole či na Zobori?

Ak ešte nemáte plány na víkend, ponúkame vám niekoľko tipov.

Piaristický kostol sv. Ladislava (foto: NH)

Začínajú aktivity spojené s októbrom – mesiacom úcty k starším

V Synagóge sa dnes 30. septembra koná kultúrno-spoločenský program s divadelným predstavením pre dôchodcov. Podujatie s názvom Strieborné slovo usporadúva o 16.30 hod. Občianske zduženie Návrat k pokladom. Vstup je voľný.

Seniori sa tu stretnú aj 1. októbra o 9. hodine na prehliadke a súťaži recitovania poézie a prózy. Ďalšie súvisiace podujatia si môžete pozrieť nižšie.

S čelovkou a pevnou obuvou na Zobor

Jeseň síce akosi rýchlo prešla do sychravejšej podoby, ale v Nitre sa napriek tomu ešte môžete zúčastniť jednej z prehliadok organizovaných turistickým informačným centrom. Sprievodca Matej Šiška vás bude čakať o 19.00 hod. pri altánku pred Špecializovanou nemocnicou sv. Svorada.

Prehliadka s názvom Putovanie nočnou prírodou Zobora bude spojená s večernou prehliadkou kostolíka sv. Michala Archanjela v Dražovciach. Potrebovať budete čelovku, vodu a pevnú obuv. Sprevádzanie potrvá približne do polnoci.

Deň architektúry začne v Kine Lipa už dnes, zajtra bude pokračovať v botanickej záhrade a v pondelok ho zakončí Archi-kvíz

Kompletný program s výstavou, prednáškami, diskusiami, premietaním filmov a workshopmi si môžete pozrieť v článku nižšie.

Počas víkendu bližšie spoznáte aj architektúru Piaristického kostola.

„Milí priatelia, srdečne pozývame na komentované prehliadky nášho kostola. Príďte si pozrieť náš kostol z trošku inej perspektívy,“ oznámili iniciátori komentovaných prehliadok Piaristického kostola sv. Ladislava.

Sprevádzanie bude prebiehať v nedeľu 2. októbra od 15. do 17. hodiny v polhodinových intervaloch.

Okrem samotného kostola si verejnosť bude môcť pozrieť pokladnicu chrámových rúch, bohoslužobných predmetov a niekoľko exemplárov z historickej piaristickej knižnice napríklad mini Bibliu z roku 1647.

Sprevádzajúci kostolník Matej Lelovský prezradí niečo z histórie Rehole piaristov, najväčšieho kostola v Nitre, ale aj zaujímavosti z chrámového zákulisia.

Za kultúrou sa v sobotu môžete vybrať do Synagógy

Vernisáž výstavy je výsledkom medzinárodného sympózia neprofesionálnych výtvarníkov.

Oslavy Svetového dňa cestovného ruchu budú v nedeľu pokračovať Kláštorným behom

Jesenný Kláštorný beh organizujú Zoborský skrášľovací spolok a mesto Nitra. Účastníci si počas behu zašportujú, spoznajú jesennú prírodu Zobora a tajomstvá Zoborského kláštora.

Televízia Nitrička

Forgot Password