Jesenný Kláštorný beh nebude len o prírode a športe, ale aj o tajomstvách

Súťažiť sa bude aj o putovný pohár svätého Hypolita.

zdroj: mesto Nitra

Zoborský skrášľovací spolok a mesto Nitra organizujú jesenný Kláštorný beh, na ktorom si účastníci zašportujú, spoznajú jesennú prírodu Zobora a tajomstvá Zoborského kláštora.

„2. októbra sa v rámci osláv svetového dňa cestovného ruchu uskutoční Kláštrorský beh o putovný pohár sv. Hypolita,“ spresňuje termín mesto Nitra.

Registrácia pretekárov a otvorenie podujatie sa bude konať od 8.00 do 10.00 hod. v areáli Špecializovanej nemocnice sv. Svorada – Zoborský kláštor. Viac informácie nájdete na webe.

Detské kategórie s okruhom majú štart a cieľ na parkovisku pred Špecializovanou nemocnicou sv. Svorada (horná zastávka MHD). Mládež, juniori a dospelí majú začiatok okruhu na parkovisku pri altánku.

Pre 7 – 10 ročné deti je určený 1 detský okruh na 300 metrov, pre deti od 11 do 14 rokov 2 detské okruhy na 600 metrov. Mládež a juniori majú 1 3,5 kilometrový okruh a dospelí od 19 rokov 2 okruhy (7 km).

Nikto z účastníkov neodíde bez medaily, tí najrýchlejší z kategórií môžu získať aj poháre. Putovný víťazný pohár Hypolita bude udelený za najkratší čas.

Televízia Nitrička

Forgot Password