„Nakoľko nemám žiadne príznaky, test som považoval za formalitu, opak je však pravdou,“ vyjadril sa primátor Marek Hattas

Nasledujúcich 10 dní zostane v karanténe. Najbližšie kontakty už nahlásil.

Marek Hattas

foto: fb Marek Hattas – primátor Nitry

Primátor Nitry Marek Hattas dnes podvečer na sociálnej sieti oznámil, že absolvoval test na koronavírus s pozitívnym výsledkom. Test podstúpil po tom, ako sa dozvedel, že bol v blízkom kontakte s človekom pozitívne testovaným na koronavírus. Informáciu sa podľa jeho slov dozvedel v nedeľu večer.

PCR test absolvoval na základe určeného termínu v utorok.

„Nakoľko nemám žiadne príznaky, test som považoval za formalitu, opak je však pravdou. Pred pár hodinami som obdržal pozitívny výsledok na COVID-19,“ uviedol primátor. Najbližších 10 dní zostáva v karanténe a mesto bude riadiť online. Dodal, že svoje najbližšie kontakty už nahlásil. Človek s pozitívnym výsledkom testu má údaj o pozitivite oznámiť všetkým osobám, s ktorými bol v úzkom kontakte 2 dni pred nástupom príznakov a 2 dni pred odberom výteru z nosa a hrdla.

„Čo sa týka Mestského úradu, ten zostáva otvorený. Moji najbližší spolupracovníci sa pôjdu preventívne otestovať,“ objasnil primátor.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password