Na UKF študuje 213 študentov z Ukrajiny, dnešný koncert v Synagóge bude aj pre nich

Viaceré zbierky v Nitre boli prerušené. Jedna aktuálne prebieha na internáte pod Zoborom.

foto ilustračná: pixabay.com

Na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre v tomto akademickom roku študuje 213 študentov z Ukrajiny. V študentských domov sa ku koncu februára nachádzalo 168 ukrajinských študentov. Univerzita od marca poskytuje študentom pomoc rôznej formy. Jednou z nich je štidpendium v sume 150 €, ktoré UKF vypláca v hotovosti. „Študenti UKF si môžu podávať žiadosti na Oddelenie štipendií UKF denne, doposiaľ bolo schválených 84 žiadostí, pribúdajú ďalšie desiatky, schvaľovanie a vyplácanie sa realizuje priebežne na dennej báze,“ uviedla Jana Černáková z oddelenia médií.

Univerzita tiež organizuje zbierku v Študentskom domove Zobor.

Ide o zbierku materiálnej pomoci, do ktorej možno prispieť detským oblečením a obuvou rôznych veľkostí, oblečením a obuvou pre dospelých, hračkami či trvanlivými potravinami. „Predtým ako budete chcieť priniesť materiálnu pomoc zavolajte prosím na jedno z čísiel uvedených v príspevku a dohodnite sa s poverenými osobami na čase príchodu,“ žiada univerzita.

zdroj: UKF v Nitre

(Nielen) symbolickú podporu UKF vyjadrí benefičným koncertom v nitrianskej Synagóge.

Záverečný koncert študentov magisterského štúdia katedry hudby je zároveň benefičným koncertom. „Dnešný koncert o 18. h je venovaný pomoci ukrajinským študentom a ich rodinným príslušníkom,“ dodáva UKF. Účinkujúci odohrajú napríklad skladby Bacha, Haydna, Händela, Liszta, Smetanu či Vivaldiho.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password