Na pomoc pri plošnom testovaní sa prihlásilo vyše 900 dobrovoľníkov, vyslali aj profesionálnych vojakov

Okrem dobrovoľníkov budú s organizáciou pomáhať aj profesionálni vojaci.

zdroj: Ministerstvo obrany SR

Na plošné testovanie, ktoré bude v Nitre, sa do dnešného dňa prihlásilo viac ako 900 dobrovoľníkov. Testovanie sa bude v meste realizovať od 8. do 10. januára.

Podľa slov viceprimátora Daniela Balka mestský úrad už v súčasnej fáze príprav nestihne všetkých kontaktovať. „Veľmi pekne všetkým ďakujeme za ochotu. Je to dobrý pocit vedieť, že máme stovky zodpovedných a aktívnych občanov ochotných pomôcť svojmu mestu a Slovensku. Teraz sa sústreďujeme na prípravu testovacích miest. Budeme však s týmito ochotnými ľuďmi stále počítať, pripravujeme testovanie aj na ďalšie dva víkendy,“ uviedol Balko.

Mesto má momentálne pripravených 34 odberných miest, ktoré budú vo všetkých mestských častiach.

http://www.nitrianskyhlasnik.sk/v-meste-bude-pocas-plosneho-testovania-k-dispozicii-34-odbernych-miest/

Ich počet by teoreticky mohol byť rozšírený o miesta, ktoré môžu zriadiť firmy. „Väčšie podniky, ktoré by si chceli vytvoriť vlastné testovacie miesta, by sa mali s touto žiadosťou obrátiť na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre. Mesto má testy len pre vlastné testovacie miesta,“ upozornil Balko.

Ministerstvo obrany SR na sociálnej sieti informovalo, že s testovaním v Nitre budú pomáhať aj profesionálni vojaci. „Dnes na online rokovaní vlády sme spolu s kolegami schválili vyčlenenie do 150 profesionálnych vojakov – z toho 30 vojenských zdravotníkov na pomoc pri plošnom testovaní v Nitre,“ potvrdzuje minister Jaroslav Naď. Na žiadosť organizátora testovania, ktorým je mesto Nitra, poskytne rezort obrany na tento účel okrem personálu aj 15 tisíc antigénových testov.

Televízia Nitrička

Forgot Password