Na antigénové testy sa v Nitre už môžete objednávať online. V kraji tiež pribudlo vakcinačné centrum

So zreteľom na COVID automat a zákaz vychádzania je stále podstatnou témou nárast počtu mobilných odberných miest určených na testovanie koronavírusu.

foto: MZ SR

Antigénové testovanie môžete počas pracovných dní stále podstúpiť napríklad na Agrokomplexe smerom k presscentru, u vojakov na Jeleneckej ulici. Od 11. januára opäť obnovil testovanie aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Pribudlo miesto aj na Levickej ulici.

Na testovanie v areáli nitrianskej fakultnej nemocnice sa po novom prihlasuje cez online formulár na korona.gov.sk.

Miesto je v prevádzke od pondelka do piatku od 9.00 do 13.30 hod. Na testovanie sa môžete objednávať aj vo Vrábľoch, OM je k dispozícii na Hlavnej ulici od 10.00 do 18.00 každý pracovný deň.

Všetky uvedené mobilné OM sú bezplatné a využívajú sa tu len AG testy.

Zoznam bezplatných OM pre antigénové testovanie v Nitre bez objednania (zdroj: MZ SR)

Príves na Chrenove pred Atletickým štadiónom funguje pre peších a pre drive-in, teda priamo z auta. Poskytovateľ uvádza, že AG testy, ktoré sa tu požívajú, sú certifikované aj na Slovensku. Dostanete tiež certifikát, test však nie je zadarmo, stojí 22,50 €.

V budove amfiteátra Agrokomplexu je platené OM s RT-PCR testovaním.

Primátor Nitry Marek Hattas už pred časom uviedol, že magistrát má v záujme rozšíriť počet odberných miest, ktoré budú obyvateľom k dispozícii. Pribúdať by mali vzhľadom na pravidlá automatu.

Testovanie vo Foxconne (foto: nh)

V Nitrianskom kraji dnes pribudlo nové vakcinačné centrum

„Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky sa dnes 3. 2. 2021 oficiálne zaradila medzi vakcinačné centrá,“ informovala nemocnica.

Záujemcovia sa tak môže hlásiť na očkovanie aj sem cez korona.gov.sk. Vakcinačné centrum bude v prvej fáze denne očkovať 75 ľudí a bude v prevádzke od 8.00 do 14.00 hod. Od 15. februára plánujú dennú kapacitu zaočkovaných ľudí rozšíriť až na 270 denne a teda aj prevádzkovú dobu predĺžiť do 17.00 hod.

zdroj: Fakultná nemocnica s polikinikou Nové Zámky

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password