Mobilné očkovanie má podľa nitrianskej radnice zmysel. Dokazujú to dáta

Mesto Nitra otvorí ďalšie mobilné miesta v kultúrnych domoch.

zdroj: FB Mesto Nitra

Na chrenovskej poliklinike v pondelok zaočkovali 111 ľudí, 26 dostali vakcínu Janssen, ostaní 1. až 3. dávku Pfizer. V Dražovciach dostalo vakcínu Janssen 36 ľudí, zvyšných 54 vakcínu Pfizer, v Jánikovciach spolu zaočkovali 157 ľudí z toho 54 si prišlo pre jednodávkovú Janssen, zvyšok pre Pfizer. Podľa čiastkových dát má teda mobilné očkovanie podľa mestského úradu zmysel. „Tímy v mobilných očkovacích
miestach podali vakcínu už stovkám ľudí, vďaka čomu sa celý okres Nitra vzďaľuje od zaradenia do čiernej farby,“
povedal primátor Nitry Marek Hattas. Čísla zaočkovaných v mobilných očkovacích miestach zverejňuje samospráva priebežne na facebookovom profile.

Nitra naďalej pokračuje v stratégii, aby okres nespadol do čiernej farby, čo by prinieslo ešte výraznejšie obmedzenia.

Iba v mobilnom očkovacom mieste v Obchodnom centre Mlyny za posledné tri týždne zaočkovali stovky ľudí. Ďalšie mobilné očkovacie miesta otvorilo mesto v oboch svojich poliklinikách. „Našou snahou je dostať sa čo najbližšie k ľuďom, aby sa mohol dať zaočkovať každý, kto má o vakcínu na ochranu proti koronavírusu záujem. Očkovacie tímy sme preto postupne vyslali aj do mestských častí Zobor, Dražovce a Janíkovce,“ uvádza mesto Nita.

Najbližšiu nedeľu od 8. do 13. h. sa bude očkovať v Kultúrnom dome na Kyneku a v pondelok od 13.30 do 18. h. aj v Kultúrnom dome v Krškanoch.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password