Veľký počet zaočkovaných cez víkend tvorili záujemcovia o tretiu dávku

V Mlynoch museli pre väčší záujem rozdať poradové lístky. Posledné mestom riadené očkovanie je pred sviatkami, pokračovať bude až v januári.

V rámci očkovacej kampane mesta Nitry sa počas víkendu očkovali v Obchodnom centre Mlyny a v Kultúrnom dome na Kyneku. Vo veku nad 50 rokov dostalo prvú dávku 43 ľudí, zaočkovaných bolo 21 detí. Celkovo zdravotníci zaokčovali 1220 ľudí.

Väčšina si prišla pre tretiu dávku.

Podľa zverejnených údajov tretiu dávku vakcínu dostalo 879 ľudí, druhú dávku 176 a prvú 43 ľudí. Vakcína od Pfizer/BioNTech išla 1098 ľuďom a Janssen od Johnson&Johnson 122 ľuďom. Očkovacie jednotky v Mlynoch pred víkendom čelili väčšiemu náporu ľudí. Kým predošlý piatok tu pred 18.00 bolo len zopár čakajúcich, uplynulý piatok boli v tom istom čase rady čakajúcich dlhšie. Časť ľudí sa v tento deň k vakcíne ani nedostala, rozdali im poradové lístky, s ktorými sa do obchodného centra vrátili v sobotu.

Počas spomínanej očkovacej kampane bude posledné očkovanie v tomto roku 22. decembra.

Dnes 20. decembra sa vakcinuje v Kultúrnom dome v Krškanoch do 13.30 do 18.00 hod. a na chrenovskej poliklinike od 7.00 do 12.00 hod. Očkovanie bude prebiehať ešte v stredu 22. decembra na poliklinike na Klokočine, a to od 7.00 do 12.00 hod. Vo vakcinácii organizovanej mestom Nitra sa bude pokračovať až 3. januára.

Na organizácii sa nič nemení. Registrácia nie je potrebná. K dispozííci sú dvojdávková vakcína Pfizer a jednodávková Janssen. Potrebný je preukaz poistenca a občiansky preukaz.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password