Ministerstvo zdravotníctva so župami pripravuje týždeň očkovania

Či je to strach z ochorenia alebo túžba po väčšej slobode, záujem o očkovanie viditeľne rastie. Ministerstvo zdravotníctva preto v spolupráci so samosprávnymi krajmi pripravuje týžden očkovania, respektíve kampaň s názvom Darujme si Vianoce.

foto ilustračná: pixabay.com

„Len za štvrtok bolo podaných viac ako 6-tisíc prvých dávok a vyše 35-tisíc tretích dávok. Rastúci záujem chce ministerstvo zdravotníctva a všetky samosprávne kraje podporiť aj celoslovenskou akciou Darujme si Vianoce,“ uvádza Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). Od soboty 11. decembra budú preto navýšené kapacity vo všetkých otvorených očkovacích centrách.

K očkovaniu majú vyzývať aj osobnosti verejného života.

Známe osoby z kultúrno-spoločenskej oblasti alebo zo sveta športu budú v jednotlivých regiónoch prostredníctvom sociálnych sietí, alebo aj pomocou vo vakcinačných centrách pozývať ľudí k očkovaniu. Cieľom ministerstvo je nielen zvýšiť záujem o vakcináciu, ale aj zvýšiť informovanosť o očkovaní. „K dnešnému dňu bolo podaných už viac ako 2,68 milióna prvý dávok. Rastie aj záujem o 3. dávky, ktorý bolo podaných už takmer pol milióna,“ informuje NSK.

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách Nitrianskeho kraja prednostne očkujú registrovaných.

Pokračuje aj očkovacia kampaň mesta Nitry. Mobilné tímy sa po 28 dňoch vrátia do kultúrnych domov.

Kultúrny dom Zobor: nedeľa 12. 12./10:00 – 16:00
Kultúrny dom Dražovce: pondelok 13. 12./13:30 – 18:00
Kultúrny dom Janíkovce: utorok 14. 12./13:00 – 18:00
Kultúrny dom Kynek: 19. 12./8:00 – 13:00
Kultúrny dom Krškany: pondelok 20. 12./13:30 – 18:00

Dnes 10. 12. a zajtra 11. 12. vakcinácia prebieha tiež na 1. poschodí v Obchodnom centre Mlyny. Pondelky a stredy sa očkuje na vybraných nitrianskych poliklinikách. Na žiadne z týchto miest sa netreba registrovať vopred. Očkuje sa dvojdávkovou vakcínou Comirnaty (Pfizer) a jednodávkovou vakcínou Janssen (Johnson&Johnson).

11. a 12. decembra bude výnimočné otvorené aj vakcinačné centrum v nitrianskej fakultnej nemocnici, a to od 8.00 do 12.00 hod. bez predchádzajúcej registrácie.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password