Mesto a NKN spúšťajú zbierku pre Ukrajincov, ktorí zostávajú v Nitre

Financie sú určené napríklad na nákup liekov a zdravotníckeho materiálu.

Registračné centrum pre Ukrajincov na Agrokomplexe (foto ilustračná: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Mesto Nitra spolu s Nitrianskou komunitnou nadáciou (NKN) spúšťa zbierku určenú na pomoc Ukrajincov, ktorí sa rozhodli dočasne zostať v Nitre. Ide verejnú finančnú zbierku. Verejnosť môže ľudí v núdzi podporiť prostredníctvom transparentného účtu.

„Váš dar pomôže rýchlo a cielene reagovať na potreby ľudí utekajúcich pred vojnou, ktorí sa rozhodnú ostať v našom meste,“ informuje mestský úrad.

Podľa slov Ľubice Lachkej, správkyne NKN, budú financie využité na zakúpenie materiálneho vybavenia a zabezpečenie odborného personálu v neziskových organizáciách, ktoré v Nitre pomáhajú utečencom. Peniaze sú zároveň určené na nákup nevyhnutných liekov a zdravotných pomôcok, ako prvú pomoc utečencom, ktorí prichádzajú do nášho mesta.

zdroj: mesto Nitra

„Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodnú prispieť, že s nami pomáhajú ľuďom utekajúcim pred vojnovým konfliktom na Ukrajine,“ dodala Ľubica Lachká.

„Nikto nevie povedať, ako dlho potrvá vojnový konflikt, ale ja viem určite povedať, že nás nikdy neopustí solidarita a snaha pomáhať nevinným obyvateľom Ukrajiny, ktorí utekajú z vlastného štátu pred nezmyselným bombardovaním a pred streľbou. Verím preto, že aj do zbierky sa zapojí čo najviac občanov a každý prispeje čiastkou podľa svojho uváženia a podľa svojich možností,“ povedal primátor Marek Hattas.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password