Krajské centrá sa otvoria len počas jedného dňa. Vo fakultnej nemocnici sa zmenila organizácia očkovania

Otvorené budú dve z troch centier.

Počas najbližšieho víkendu sa vakcinačné centrá Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) otvoria len počas jedného dňa. Centrum na Spojenej škole v Nitre bude otvorené len v sobotu 26. 2. a očkovacie centrum v Šali bude otvorené iba v nedeľu 27. 2. Centrum v Štúrove bude oba víkendové dni zatvorené. Prednosť majú registrovaní pacienti, ktorí môžu pre urýchlenie procesu a garanciu termínu využiť registračný formulár spoločnosti Agel. Neregistrovaní pacienti budú očkovaní v rozsahu kapacít centier. V oboch centrách budú k dispozícii vakcíny Comirnaty, Moderna a Janssen.

V Nitre budú v sobotu očkovať aj mládež vo veku 12 až 18 rokov. Vakcína Comirnaty sa podáva od 8. do 10. hodiny, Moderna od 10. do 12. hodiny a Janssen od 12.15 do 13.30.

Deti od 12 do 18 rokov bude očkovať aj centrum v Šali. Záujemcovia o jednodávkovú vakcínu Janssen prídu na rad medzi prvými. Vakcínou sa bude očkovať od 8.00 do 9.30 hod., Comirnaty od Pfizer/BioNTech sa bude podávať od 9.45 do 11.30 hod. a vakcína Moderna od 12.15 do 15.00 hod.

Vakcinačné centrum vo Fakultnej nemocnici v Nitre tento týždeň zmenilo organizáciu očkovania proti Covid-19.

Vakcinácia prebieha každý pracovný deň, od pondelka do piatku v čase od 7.30 do 14.00 hod. „Stredy očkujeme deti vo veku od 12 do 17 rokov, ale aj dospelých klientov. Piatky očkujeme deti vo veku od 5 do 11 rokov. Stále platí, že očkujeme aj prichádzajúcich klientov bez registrácie,“ informuje fakultná nemocnica.

foto ilustračná (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password