Krajská knižnica čoskoro pre deti odštartuje čitateľský maratón s nitrianskymi hercami

Cieľom je vzbudiť u detí záujem o čítanie a rozvíjať tak ich znalosti a zručnosti.

foto ilustračná: pixabay.com

Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre sa zapája do 13. ročníka celoslovenského maratónu, ktorého cieľom je čo najviac motivovať deti k čítaniu a poukázať na význam literatúry. Projekt Čítajme si 2022 organizuje Linka detskej istoty (LDI), rolu krstnej mamy prevzala spisovateľka a glosátorka Oľga Feldeková.

Organizátor projektu poznamenáva, že telefonické rozhovory nie sú iba o krízach, ktoré ohrozujú ich detský život: „Veľká časť je aj o nedostatku pozornosti zo strany dospelých, o osamelosti, o nude, či o nízkej kreativite detí“.

LDI sa domnieva, že práve čítanie jednou z aktivít, ktoré môžu zmysluplne napĺňať voľný čas, podnecovať obrazotvornosť, rozvíjať fantáziu, obohacovať deťom slovnú zásobu, či pozitívne ovplyvňovať životné hodnoty.

Podobný projekt realizovala knižnica v spolupráci s DAB počas Adventu v roku 2020. (zdroj: Youtube DAB Nitra)

Aktuálny ročník začne v krajskej knižnici v pondelok 20. júna o 9. hodine s pomocou hercov z Divadla Andreja Bagara (DAB).

„Deti prídu v čítaní podporiť herci DAB v Nitre – Andrea Sabová a Marián Viskup (Fraňa Mojtu 18) a divadelník Martin Daniš (pobočka Klokočina),“ uvádza krajská knižnica.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password