Krajská knižnica aj nitrianski herci sa rozhodli skrátiť deťom čakanie na sviatky čítaním rozprávok

Projekt, ktorý funguje pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej, prináša adventné čítania tento rok online formou.

zdroj: Youtube DAB Nitra

Celé Slovensko číta deťom, tak sa nazýva projekt, do ktorého sa zapojili aj členovia hereckého súboru Divadla Andreaj Bagara v Nitre. „Vianoce sú aj o rozprávkach a preto sme sa veľmi radi zapojili do projektu Advetného čítania, ktoré má päť samostatných programov a stretnete sa v nich s 25 hosťami,“ informovalo DAB.

V čase sprísnených koronavírusových opatrení bolo cieľom online čítaní neprerušiť dlhoročnú tradíciu a pripraviť deťom, možno aj dospelým, atmosféru čítania s hosťami a knihami.

„Rozprávku Luskáčik a Myší kráľ sme pripravili v spolupráci s Krajskou knižnicou Karola Kmeťka v Nitre. Rozprávku čítajú: Andrea Sabová, Martin Nahálka a Marián Viskup,“ uvádza divadlo.

Po Luskáčikovi a Myšom kráľovi na youtube kanáli DAB Nitra pribudla aj rozprávka O Dvanástich mesiačikoch

Ale to nie je všetko, čítanie (alebo skôr počúvanie) pre najmenších Krajská knižnica pripravila aj v spolupráci s Katedrou marketingovej komunikácie a reklamy UKF.

„Aby sme im skrátili čakanie na Ježiška, posledný týždeň pred Vianocami si budú môcť v pohodlí domova vypočuť čítania detských rozprávok a príbehov priamo od ich autorov. Veríme, že ich potešíme a naladíme na vianočnú atmosféru,“ dodalo vedenie Krajskej knižnice Karola Kmeťka.

Všetky čítania nájdete na Youtube kanáli Krajskej knižnice

Okrem rozprávkových klasík si môžete vypočuť aj úryvok z knihy Med ľadových kvetov, ktorý číta priamo autor Peter Karpinský. O škriatkovských dobrodružstvách a ekológii číta Mária Lazarová vo svojej novej knihe Škriatok Bertil a záhada strateného potoka. Vianočné čítanie pre deti ukončíme čítaním úryvku z veľmi vtipnej knihy o zvieratkách Psia škola kocúra Červenochvosta od detskej spisovateľky Gabriely Futovej. Kniha je o spolužití domácich miláčikov a ľudí a prináša mnoho komických a vtipných situácií, pri ktorých sa určite veľa nasmejete a zabavíte,“ dodáva knižnica.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password