Nitriansky samosprávny kraj pripravuje možnosti výjazdového očkovania na základe prieskumu

Poslanci budú tiež rokovať o zriaďovaní nových veľkokapacitných centier v kraji.

Nitrianska župa popri plánoch s otváraním ďalších veľkokapacitných očkovacích centier uvažuje aj nad zabezpečením vakcinácie u tých obyvateľov, ktorí sa do centier z rôznych dôvodov nemôžu či nevedia dopraviť. Ako uviedol pred časom predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milan Belica, organizácia očkovanie spomínaných občanov by mohla prebiehať v spolupráci so starostami a primátormi formou výjazdových očkovacích jednotiek, župa preto začala s prieskum predbežného záujmu.

„NSK odoslal na každú samosprávu e-mail, ohľadom počtu občanov, ktorí potrebujú výjazdové očkovanie,“ potvrdil ústredný lekár NSK Ľubomír Ševčík.

Samosprávy mali občanov informovať o tejto možnosti pre imobilných občanov a občanov s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorým zdravotný stav sťažuje prístup k očkovaniu. Išlo zatiaľ o predbežný prieskum. Záujemcovia sa mali hlásiť prostredníctvom telefónnych čísel. „V súčasnosti NSK pripravuje možnosti výjazdového očkovania na základe výsledkov prieskumu,“ dodal lekár NSK. Zistenia budú posunuté úseka lekára NSK. Ktorou vakcínou a kedy by výjazdové očkovacie jednotky mohli začať s očkovaním, sme sa zatiaľ nedozvedeli. V centrách sa teraz používa vakcína od spoločnosti AstraZeneca.

Krajskí poslanci majú najbližší pondelok rokovať o zriadení nových očkovacích centier.

Tie budú 26. apríla témou mimoriadneho zasadnutia krajského zastupiteľstva. Po veľkokapacitných centrách v Nitre, Šali a v Štúrove, by ďalšie mali vzniknúť v Nových Zámkoch a v Leviciach. Podľa portálu korona.gov.sk bola v Nitrianskom kraji k 19. aprílu prvá dávka vakcíny podaná 104 177 osobám. Druhou dávkou je zaočkovaných celkovo 42574 osôb. Vážnejšie zdravotné komplikácie spojené s očkovaním tu zatiaľ neboli hlásené.

Viac o očkovaní v Nitrianskom kraji sa dozviete v reportáži Televízie Nitriačka.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password