Hudobníci v Nitre vystúpia na znak podpory Ukrajiny

Verejnosť bude môcť vyjadriť podporu susednej krajine aj v meste pod Zoborom.

zdroj: FB Koncert pre Ukrajinu: Nitra

Mnohé svetové metropoly aj slovenské mestá v ostatných dňoch vyjadrili odsúdenie vpádu ruských vojsk na Ukrajinu na pochodoch a koncertoch. Podobnú udalosť čaká tiež Nitru. V meste pod Zoborom sa bude Koncert pre Ukrajinu konať v nedeľu 6. marca od 16. hodiny.

„V rovnakom čase sa budú podobné koncerty konať po celom Slovensku,“ uviedli organizátori.

Na Svätoplukovom námestí výstupi viacero spevákov a hudobných skupín. Presný časový harmonogram a ďalší program organizátori FLAAM festival, Hidepark Nitra a Labyrint Fest Nitra oznámia čoskoro prostredníctvom podujatia na sociálnej sieti. Podujatie sa bude konať s podporou mesta Nitra.

Medzi hudobníkmi a kapely sa spomínajú mená ako Bijouterrier, Boris Belica, Campana Batucada, Coal Soul, Desmod, DIS IS MARKĒTA, Dominika Titková, Dr. Zetor, Gladiátor, Jamestown, Jób, Julo Fujak, LUVVER, Marhule, Nitriansky komorný orchester ZOE, Sematam a Zuzana Smatanová.

Podľa organizátorov: „Za podujatím Koncert pre Ukrajinu stoja kultúrni aktéri a osobnosti nitrianskeho kultúrneho života, ktorých spájajú spoločné hodnoty demokracie, slobody prejavu, dodržiavania ľudských práv a rešpektovania medzinárodného práva“.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password