Kandidátkou pravicovej koalície na predsedníčku NSK bude M. Holečková

Počet kandidátov na post župana Nitrianskeho kraja sa zúžil. Dvaja z nich sa v zmysle spájania vzdávajú kandidatúry.

Daniel Balko a Martina Holečková oznámili úmysel spojiť sa ešte v marci (zdroj: FB KDH Nitriansky kraj)

Kandidátkou na post predsedníčky Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) za širokú pravicovú koalíciu bude súčasná krajská poslankyňa Martina Holečková (KDH).

Vo voľbách ju bude podporovať deväť politických strán.

Okrem KDH jej svoju podporu vyjadrili SaS, Tím Kraj Nitra, Spolu – občianska demokracia, Šanca, ODS – Občianski demokrati Slovenska, Občianska konzervatívna strana, Demokratická strana (DS) a Za ľudí.

Svojej kandidatúry na post predsedu NSK sa v prospech Holečkovej vzdali Daniel Balko (Spolu, Šanca, DS a ODS) a Štefan Gregor (SaS).

Stiahnutie kandidatúry oznámili v pondelok v Nitre. Ako uviedli Balko aj Gregor, je nevyhnuté, aby vo vedení kraja došlo k zmene. Tú je však možné dosiahnuť len spojením síl, preto prehodnotil svoju kandidatúru. „Je potrebné sa spájať, nie sa rozdeľovať, a ponúknuť voličom jedného silného kandidáta,“ povedal Balko.

Prioritou Holečkovej v nasledujúcom volebnom období bude rekonštrukcia ciest a mostov a posilnenie sociálnych služieb.

O post predsedu NSK sa v jesenných voľbách do vyšších územných celkov budú okrem Holečkovej uchádzať aj súčasný starosta Dvorov nad Žitavou v okrese Nové Zámky Branislav Becík, ktorý je kandidátom strany Hlas-SD, kandidát strany ĽSNS odborár a právnik Milan Španír, podnikateľ a terajší podpredseda NSK Tibor Csenger, ktorého nominovala mimoparlamentná strana Aliancia a riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre Martin Kusenda ako občiansky kandidát.

Televízia Nitrička

Forgot Password