Kandidáti na župana Balko a Holečková ohlásili spájanie. Kandidovať bude iba jeden z nich

Týmto krokom chcú ukázať, že záujmy regiónu sú pre nich dôležitejšie ako osobné ambície.

zdroj: FB KDH Nitriansky kraj

Kandidáti na post predsedníctva Nitrianskeho samosprávneho kraja Daniel Balko (blok strán Spolu, Šanca, DS a ODS) a Martina Holečková (KDH) na spoločnom vyhlásení uviedli, že v najbližších voľbách chcú spojiť svoje sily. Súčasný viceprimátor Nitry a krajský poslanec Balko vyslovil názor, že Nitriansky kraj potrebuje zmenu vedenia: „Náš samosprávny kraj nie je schopný rýchlo a iniciatívne reagovať na neočakávané problémy a veľké výzvy. V rámci výziev spomína napríklad koronakrízu, vojnu na Ukrajine, utečeneckú krízu či ekonomický dosah vyplývajúci zo sankcií.

Obaja kandidáti sú presvedčení, že šancou ako zmenu dosiahnuť, bude vytvorenie širokého bloku stredopravých strán.

Podľa Balka sa tak obmedzí trieštenie hlasov hodnotovo podobných voličov. „Spoločne dávame verejné vyhlásenie, že kandidovať na župana Nitrianskeho samosprávneho kraja bude len jeden z nás,“ uviedla na dnešnej tlačovej besede Martina Holečková. Vysvetlila, že odteraz budú robiť kampaň samostatne až do chvíle, kedy prijmú zodpovedné rozhodnutie o tom, kto z dvojice bude v kandidatúre pokračovať.

Kampaň pritom nemá byť konfrontačná, naopak chcú osloviť čo najväčšie spektrum voličov. Holečková zároveň vyzvala relevantné politické subjetky, aby sa pridali k dohode.

Ku kandidátom na nitrianskeho župana patria aj súčasný riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka Martin Kusenda (občiansky kandidát) a poslanec NR SR Marián Kéry (Smer – SD).

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password