Hasiči si zmerali svoje sily

Krajská súťaž v hasičskom športe preverila schopnosti požiarnikov z Nitrianskeho kraja.

Hasiči z Nitrianskeho kraja sa zúčastnili 23. ročníka Krajskej súťaže v hasičskom športe. Hasiči z povolania, z Topoľčian, Nitry, Nových Zámkov, Zlatých Moraviec, Levíc a Komárna si zmerali svoje sily na Požiarnej stanici v Nitre v niekoľkých disciplínach.

Slávnostné otvorenie súťaže prebehlo v skorých ranných hodinách. Športuchtiví hasiči sa pustili do prvej disciplíny – výstupu do štvrtého podlažia cvičnej veže s rebríkom. Nasledoval beh na 100 metrov cez prekážky a štafeta na 4 x 100 metrov. Popoludní si hasiči precvičili požiarny útok a 23. ročník krajskej súťaže zakončilo slávnostné vyhodnotenie najlepších hasičov.

V disciplínach jednotlivcov sa na prvých troch miestach suverénne opakovali mená členov nitrianskych hasičov. Jaroslava Pilku a Martina Svorada v prvej disciplíne – výstupe na cvičnú vežu – predbehol opäť člen nitrianskeho zboru, Marián Botka. Trojicu najlepších doplnil Norbert Szücs z Levíc. V hasičskom športe súťažili aj družstvá. „Družstvo, ktoré vyhrá, sa kvalifikuje na Majstrovstvá Slovenska v hasičskom športe,“ povedal Michal Varga, hovorca OR HaZZ Nitra, pred vyhlásením výsledkov. Na 3. mieste sa umiestnilo družstvo z Nových Zámkov, na 2. mieste skončili Levice a celkovým víťazom sa stalo družstvo z Nitry, ktoré bude reprezentovať Nitriansky kraj na Majstrovstvách Slovenska.

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Nitre a Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v spolupráci s Národnou transfúznou službou organizovali aj špeciálnu Hasičsko-policajnú kvapku krvi. Tej sa mohli zúčastniť nielen hasiči a policajti, ale aj všetci priaznivci dobrovoľného darcovstva krvi a tiež každý, kto má chuť pomáhať.

Monika Hozáková

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password