Fotosúťaž Nitra na siedmich pahorkoch

Mesto Nitra plánuje usporiadať súťaž. Ešte stále máte možnosť sa do nej zapojiť.

Nitra je jedným z najstarších miest na Slovensku, ktoré vzniklo na siedmich pahorkoch. Dá sa povedať, že predstavuje raj pre archeológov. Okrem bohatej histórie je Nitra známa aj ako centrum poľnohospodárstva, či mesto mladých, keďže tu sídlia dve vysoké školy, a to Univerzita Konštantína Filozofa a Slovenská poľnohospodárska univerzita. Každoročne sa v Nitre konajú kultúrne, športové a spoločenské podujatia napríklad Nitrianske kultúrne leto, Nitra milá Nitra, Divadelná Nitre, Vianočná Nitra a mnoho ďalších.

Mesto Nitra pripravilo tento rok fotosúťaž s názvom „Nitra na siedmich pahorkoch“. Fotografická súťaž je súčasťou sprievodného programu Svetového dňa cestovného ruchu.

Kto sa môže zapojiť do súťaže?

„Do súťaže o hodnotné ceny sa môže zapojiť každý. Stačí do 20. septembra 2019 zaslať na mail foto.nitra2019@gmail.com fotku jedného zo siedmich pahorkov (Hradný kopec, Na Vŕšku, Martinský vrch, Kalvária, Borina – Šibeničný vrch, Drážovský kopec, Zobor) alebo sa na ňom odfotiť,“ informoval hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Zaslaním fotky dávate súhlas k použitiu vašej fotografie.

Aké sú podmienky na uverejnenie fotografie?

Podmienkami súťaže sú: požadovaná kvalita – minimálne 3500 pixelov dlhšia strana, pri 300 DPI, minimálne 3 MB; spôsob odoslania – mail foto.nitra2019@gmail.com; musí byť viditeľný jeden z pahorkov Nitry; nesmie byť v rozpore s morálkou a musí byť jasné autorstvo.

Aké sú pravidlá súťaže?

Každý autor/ka môže do súťaže prihlásiť maximálne 2 fotografie, ktoré musia byť jeho dielom. Fotografia nesmie byť počítačovo upravená v zmysle koláže a montáže. Povolené sú len minimálne úpravy farby, jasu, ostrosti a orezu. Autor musí vlastniť súťažnú fotografiu v dostatočnom rozlíšení (minimálne 3500 pixelov pre A4, pri 300 DPI). Minimálna kapacita jednej fotografie je 2 MB a fotografia musí byť uložená vo formáte jpg.

Fotografie spolu s miestom vyhotovenia a názvom je potrebné zasielať na email foto.nitra2019@gmail.com s menom a priezviskom autora plus s telefónnym číslom. Fotografie zapojené do súťaže budú súčasťou výstavy „Nitra na siedmich pahorkoch“ na Svätoplukovom námestí počas podujatia Svetový deň cestovného ruchu a Divadelná Nitra, ktoré sa uskutočnia v dňoch 27. – 30. septembra 2019.

Porota bude založená z minimálne štyroch nezávislých zástupcov. Odborná porota udelí tri ceny.

„Mená výhercov organizátor zverejní na internetovej stránke www.nitra.eu a zástupca organizátora výhercovi osobne odovzdá výhru na mieste Študentský domov UKF Nitra na ulici Boženy Slančíkovej 1 dňa 30. septembra 2019 alebo po dohode mailom,“ dodal hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Fotografie odoslané do súťaže budú zverejnené na facebookovom profile organizátora https://www.facebook.com/TuristickeinformacnecentrumNitra a instagramovom profile: @tic_nitra.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password