Farby okresov Nitriaskeho kraja od 1. novembra stmavnú. Nitra prejde od bordovej fázy

Medzi bordovými je aj okres Nitra. Topoľčany sa dostali medzi čierne okresy.

zdroj: MZ SR

Tretia vlna koronavírsu opäť zamiešala farby, väč šina okresov sa bude nachádzať v bordovej fáze. Medzi oranžovými okrasmi s oranžovou farbu bude od pondelka 1. novembra 8 okresov, 8 ich bude aj v červenej fáze. Bordových okresov s prísnejšími protiepidemickými pravidlami sa dostane 39 okresov a ani čiernych nebude málo. Zatiaľ najvážnejšia epidemická situácia sa odohráva v 24 okresoch.

„Aktuálne máme 3646 nových potvrdených prípadov denne (priemer za posledný týždeň). Hospitalizovaných pacientov s ochorením Covid-19 je 1223 a na pľúcnej ventilácii je 129 pacientov s Covidom,“ uvádza Ministerstvo zdravotníctva.

Ako pripomína rezort, farba okresu závisí aj od miery zaočkovanosti obyvateľov okresu, ktorí sú vo veku nad 50 rokov. Okres s viac ako 75 % zaočkovanosť ľudí nad 50 rokov, má podľa Covid automatu o dva stupne nižšiu farbu, ako by mal bez spomínanej miery zaočkovanosti. Pri 65 % zaočkovanosti ľudí nad 50 rokov si okres polepší o jeden stupeň. „V nemocniciach je hospitalizovaných 1 352 pacientov, potvrdené ochorenie má 1 270 ľudí. Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných 78,76 %. Na JIS je 121 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 127 osôb,“ uviedlo ministerstvo.

Obetí s pľúcnu formu COVID-19 je aktuálne 22 osôb. Celkový počet úmrtí „na Covid“ je 12 957 a celkový počet úmrtí „s Covidom“ je 2 518. „Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 4 746 ľudí s pozitívnym PCR testom, z nich viac ako 70 % nebolo zaočkovaných. Čo sa týka antigénového testovania, pribudlo 892 pozitívnych, viac ako 75 % z nich sa doteraz nezaočkovalo. Včera bolo ukončených 19 658 RT-PCR vyšetrení a 21 680 antigénnych testov,“ dopĺňa súčasné čísla rezort zdravotníctva.

V Nitrianskom kraji budeme mať všetky 4 farby aktuálneho Covid automatu.

Okresy Šaľa a Komárno budú od pondelka oranžové, červené budú okresy Levice a Nové Zámky, Nitriansky a Zlatomoravecký okres sa menia na bordové a Topolčiansky bude čierny.

Stupeň ostražitosti – oranžová farba: okresy Bratislava I – V, Galanta, Komárno a Šaľa. 1. stupeň ohrozenia – červená farba: okresy Dunajská Streda, Ilava, Levice, Nové Zámky, Prievidza, Senica, Trnava a Žarnovica. 2 stupeň ohrozenia – bordová farba: okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Hlohovec, Kežmarok, Košice I – IV, Košice-okolie, Krupina, Liptovský Mikuláš, Malacky, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Revúca, Rožňava, Senec, Skalica, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice, Veľký Krtíš, Žiar nad Hronom, Žilina, Zlaté Moravce, Zvolen. 3. stupeň orhozenia – čierna farba: okresy Bardejov, Čadca, Humenné, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Poltár, Poprad, Rimavská Sobota, Ružomberok, Sabinov, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Tvrdošín, Vranov nad Topľou.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password