Dožinkové slávnosti, letné kiná, nočný výstup na Zobor, to je len malý výber z víkendových podujatí

Nasledujúci víkend nebude len o zábave, ale aj o nových informáciách. Získate ich napríklad na pódiu pri Svätoplukovom námestí aj na turistickej prehliadke Zobora.

zdroj: archív TV Nitrička

Užitočné informácie a umelecký zážitok ponúkne Bielo-čierny koncert pod nitrianskym nebom

Program podujatia začína v piatok 12. augusta o 18. hodine na pódiu na pešej zóne. Ako prvé vystúpi Divadlo Zrakáč s autorskou komédiou o svete nevidiacich. „Dozviete sa, ako správne previesť nevidiaceho cez cestu, či mu môžete povedať „dovidenia“, čo robia nevidiaci na deň nevidiacich, ale aj množstvo ďalších zaujímavých vecí, o ktorých ste vždy chceli vedieť, no hanbili ste sa opýtať,“ uvádzajú organizátori.

O 18.50 hod. program pokračuje spoločným koncertom klaviristu Petra Zbranka a huslistky Victorie Linnen. A o 20.10 hod. začne koncert kapely Kyklop Band, ktorá sa na 80 % skladá zo zrakovo postihnutých členov.

Zábava bude aj na Chrenovej či v Párovských Hájoch

Piatkový piknik na Chrenovej o 17. hod. odštartuje vystúpenie kúzelníka, maľovanie na tvár a pečením pizze, treba si ale priniesť deky na sedenie. Podujatie sa bude konať na detskom ihrisku pri Žalári. Okrem toho sa bude konať aj Chrenovské letné kino, ktoré začne o 18. hod. susedskou opekačkou a o 20.30 hod. bude pokračovať premietaním animovaného filmu.

Fanúšikovia nočnej turistiky a sledovania hviezdnej oblohy by o 20.30 hod. mali prísť k altánku pri nemocnici na Zobori.

V sobotu 13. augusta sa zase môžete vybrať na súťaž vo varení gulášu. Hájovský kotlík sa bude konať v Párovských Hájoch na priestranstve pri kultúrnom dome. Tímy začnú variť o 11.00, deti sa od 15.00 môžu povoziť na koňoch a o 17.00 bude nasledovať vyhodnotenie súťaže a tombola. Program pokračuje zábavou v kultúrnom dome.

Počas druhej augustovej soboty sa budú zabávať aj obyvatelia a návštevníci Janíkoviec. Podujatie s názvom Letná zábava ponúkne spojenie jedla, nápojov, hudby a zábavy. 
Vystúpia kapely Danny M, Duchoňovci a Walk On. Pre deti sú na futbalovom ihrisku pripravené detské aktivity.

Opäť ožije aj tradícia hodov a dožinkov s púťou na Kalváriu

Nitrianske hody a dožinky, ktoré sa konajú 13. a 14. augusta na pešej zóne a Svätoplukovom námestí doplní aj 1. ročník pivného festivalu Chmeľová Nitra, navštíviť ho však môžete už v piatok. S Púťou k Matke Božej na Kalvárii budú spojené dopravné obmedzenia v okolí. Na dodržiavanie bude dozerať polícia.

Sobotnú ponuku podujatí ešte dopĺňajú komentované prehliadky Zoborského kláštora. Areál bude pre verejnosť otvorený od 15. do 18. hodiny. No a večer môžete zakončiť od 17. hodiny na Romantic Open Air tančiarni pod hradom. Večerné letné tancovačky pri terase Castellum Cafe prebiehajú v rámci Leta na Nitrianskom hrade.

Nedeľa aj s Nitrianskym kultúrnym letom

Pokračujú dožinkové slávnosti s púťou môžete vymeniť aj za podujatia kultúrneho leta. Na pódiu na pešej zóne o 15. hod. vystúpi napríklad Dychový orchester ZUŠ J. Rosinského. Od 17. hod. sa na Klauniáde o povolaniach s akrobatickým číslom zabavia najmä deti a o 18.30 hod. zase dopelí na rockovom koncerte 1031 Ansámbl.

Televízia Nitrička

Forgot Password